Belgia parlamendi ülemkoda toetas laste eutanaasiat

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. detsember 2013 kell 17:28Euthanasia-Doctor-300x225Belgia parlamendi ülemkoda toetas 12. detsembril eutanaasia laiendamist ka parandamatult haigetele lastele. Senat kiitis eelnõu heaks häältega 50 : 17, nüüd läheb ettepanek arutusele alamkotta. Eelnõu autorid loodavad, et algatus saab alamkoja heakskiidu enne mais peetavaid parlamendivalimisi.

 

Halastussurm võiks kõne alla tulla juhul, kui laps on parandamatult haige, tema kannatused rasked ning neid ei ole võimalik olemasolevate meetoditega leevendada.

Novembris saatsid 16 lastearsti eelnõu toetuseks avaliku kirja. “Kogemused näitavad, et tõsiste ja vältimatult surmaga lõppevate haiguste puhul saavad lastest kiiresti küpsed inimesed, kes oskavad tihti end paremini väljendada ja elu peegeldada kui terved inimesed,” seisab nende pöördumises.

Belgia seadustas vähemalt 18-aastaste eutanaasia aastal 2002. Sel aastal on kaks vastuolulist eutanaasiajuhtumit saanud ka suurt rahvusvahelist tähelepanu.

Jaanuaris viisid kurdid kaksikud Marc ja Eddy Verbessem (25) arsti abiga läbi eutanaasia, sest arstide sõnul pidid nad üsna pea ka pimedaks jääma.

Septembris tehti eutanaasia Nathan Verhelstile (44), kuna ta enda sõnul elas ta läbi talumatut psühholoogilist kannatust pärast nurjunud soovahetusoperatsiooni.

 Allikad: BNS, BBCNational Post

Foto: thebelltowers.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.