Belgia endine kuningas ei ela 60 tuhande euroga kuus ära?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. november 2013 kell 16:38belgium-speechBelgia endine kuningas Albert II, kes juulis oma poja Philippe’i kasuks troonist loobus, ei ela enda sõnul 923 000 euro suuruse aastapensioniga ära ning taotleb summa suurendamist, kirjutas Belgia ajakirjandus neljapäeval.

 

“[Kuninga] sõnul ei ole teda koheldud tema ootustele vastavalt ja ta leiab end nüüd kitsikusest,” ütles anonüümseks jäänud allikas ajalehele Le Soir.

Troonist loobumise eel maksis riik kuningale aastas maksuvabalt 11,5 miljonit eurot aastas, mis sisaldas kõiki kuningliku majapidamise kulusid. Juulist alates peab Albert aga leppima 923 000 euro suuruse brutopensioniga, mis tähendab, et aastas jääb talle kätte 700 000 eurot (ligi 60 000 eurot kuus). Endisele monarhile on lisaks ette nähtud ka kümnest abist koosnev meeskond, kuid see ei takista teda väidetavalt pensionisumma üle kibedasti kurtmast.

Alberti teatud “kaaskondlased”, keda eksmonarhi “vilets moraal ja süüdistused” muretsema panevad, püüavad nüüd leida kaudseid vahendeid tema sissetuleku suurendamiseks. Näiteks kaalutakse Alberti majapidamiskulude jätmist riigi kanda ja väidetavalt 4,6 miljonit maksnud luksusjahi hooldamise kohustuse üleandmist mereväele.

Kuninglik palee on keeldunud uudist kommenteerimast, kuid arvatakse, et kuninga soov väga positiivset vastukaja ei saa. Pensioni suurendamine käib läbi parlamendi ja kardetavasti seal sellist otsust heaks ei kiidetaks.

 

Allikad: BNS, Flanders News, CNBC

Foto: nationalpost.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt