Bloomberg hoiatab: roheline kütteseadus survestab majaomanikke

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. mai 2024 kell 16:59Foto: Pixabay / Stanly8853

Kogu Euroopas püüavad pangad välja mõelda, kuidas tulla toime eluaseme hüpoteeklaenu portfellides varitseva kasvava riskiga – energiatarbimisega –, kirjutab Bloomberg. Mitmel pool Euroopas, näiteks Saksamaal, on valitsus pannud lauale nn kütteseaduse, mis koos EL-i energeetilise renoveerimiskohustusega võrdub ka hiiglasliku sundvõõrandamisega. Kui see läheb läbi Saksamaal, siis on sarnane olukord peagi ka Eestis.

 

Kui valitsus teeb teatud tüüpi renoveerimise – praegusel juhul kindla küttesüsteemi kasutamise – kohustuslikuks, kaotab kinnistu kohe vajaliku renoveerimise väärtuse. Miljonitelt majaomanikelt võetakse ühe hoobiga kümneid tuhandeid eurosid. Sest paljud ei taha või ei suuda maksta seadusega kohustuslike energeetiliste renoveerimiste summasid. Sellisele järeldusele jõudis ülemaailmselt tunnustatud finantsinfoteenus Bloomberg.

Te ei saa sundida majaomanikke renoveerima

“Saksamaal, EL-i suurimas majanduses, muutub üha selgemaks, et paljud leibkonnad kas ei taha või ei suuda kulutada raha oma kodude energiatõhususe parandamiseks,” kirjutatakse artiklis “Pangad hoiatavad kasvavate energiaga seotud riskide eest hüpoteeklaenuportfellides”.

“Kõik pangad seisavad silmitsi sama probleemiga,” ütles 175 miljardi euro väärtuses Saksa

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt