Brasiilia presidendi pakutud reformidest jääb väheks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. juuni 2013 kell 19:11Brasiilia president Dilma Rousseff teatas oma pöördumises rahva poole reast reformidest, mis peavad lõpetama massilised protestimeeleavaldused, mis on kestnud kogu riigis üle nädala. Varem salvestatud tele- ja raadioesinemises lubas Rousseff parandada ühistranspordi, tervishoiu- ja haridussfääri. Muu hulgas ütles ta, et toetab plaani investeerida kõik naftatootmise tulud haridusse. Protestijad ei pidanud presidendi lubadusi aga piisavateks, sest kõike seda sama oli Rousseff juba kubanud oma valimisplatformis.

Eile võttis riigi enam kui sajas linnas meeleavaldustest osa üle miljoni inimese. Demonstrante ei olnud rahustanud võimude lubadus kehtestada ühistranspordis uuesti vanad hinnad, mille tõstmine 2. juunil saigi protestiaktsioonide alustamise põhjuseks. Rahutustes on kaks inimest hukkunud ja kümned saanud vigastada.

Reedel piirasid protestijad ümber riigi toimekaima lennujaama Sao Paulo, nii et reisijate liikumine oli tundide kaupa blokeeritud. Praegu toimuvad protestid on Brasiilia viimase 20 aasta suurimad, kusjuures tänavatel on peamiselt üliõpilased ja keskklass.

Erinevalt Türgist toimunust ei ole protestid suunatud ühegi konkreetse poliitilise jõu või isiku vastu ja ka Rousseffi toetus on endiselt piisavalt suur. Mis aga meeleavaldusi Türgiga seob, on grupp vandaale, kes püüavad rahumeelsest aktsioonist vägivaldset teha.

Ilmselt selgub peagi, kas presidendi pakutud reformid suudavad meeleavaldusi vaigistada või lähevad need suuremate muudatuste ootuses edasi.

 

Vaata, kuidas reageerisid inimesed presidendi reformiettepanekutele:

 

 

Allikad: ERR, Reuters, Facebook

Foto: internacional.elpais.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt