Maailmapanga juht: ükski riik pole rahutuste eest kaitstud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. juuni 2013 kell 10:25 

Maailmapanga (WB) juht Jim Yong Kim ütles reedel uudisteagentuurile AFP antud intervjuus, et ükski riik maailmas pole kaitstud vaesusest ja ebavõrdusest põhjustatud rahvarahutuste eest. vahendab BNS.

 

Kimi arvates peaksid kõik riigid tegema rohkem pingutusi kõige vaesema ühiskonnakihi elutingimuste parandamiseks.

“Vaesus ja ebavõrdsus on viimastel aastatel pannud aluse mitmetele rahvaliikumistele ja tervele meeleavalduste lainele. Ka need riigid, mis on alustanud programme vaesuse vähendamiseks, ei ole rahutuste eest kaitstud,” tõdes Kim.

“Rahval on praegu ennenägematu võim nõuda endale rohkem õigusi,” hoiatas Kim, kes tõi näiteks Brasiilias ja Türgis lahvatanud meeleavalduste laine.

Kimi hinnangul on need rahvarahutused parimaks näiteks sellest, et ükski riik ei tohi loobuda pingutustest ebavõrdsuse vähendamiseks ning kõige vaesemate ja kaitsetumate elutingimuste parandamiseks.

Lõuna-Korea päritolu Kim nimetati Maailmapanga etteotsa aasta tagasi. Kim lubas tollal, et tema ja Maailmapanga peamiseks eesmärgiks saab võitlus vaesusega.

 

Allikas: BNS

Loe pikemalt: Bangkok Post

Foto: World Riots 24/h (Costa Rica 25.06.3013)

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt