Detroiti ähvardab USA suurim munitsipaalpankrot

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. märts 2013 kell 18:02Whats-the-Latest-with-Detroit-Foreclosures

1. märtsil tegi USA osariigi Michigani kuberner ametliku avalduse Detroiti erakorralise majandusolukorra kohta, mis andis rohelise tule riigi sekkumisele ning võimalikule pankroti väljakuulutamisele.

 

Detroit on olnud suurtes raskustes juba aastaid – lisaks üldisele majanduslangusele on sealne elanikkond drastiliselt vähenenud. Kui 2000. aastal oli Detroit suuruselt kümnes Ühendriikide linn, siis aastaks 2010. olid nad kaotanud 25% oma rahvastikust ja langenud 18. kohale. Maksumaksjate pidev vähenemine on nüüdseks viinud 327 miljoni dollari suuruse eelarvedefitsiidini.

 

Detroiti linnavalitsus püüab aga osariigi ülevõtmisest pääseda, sest käivad jutud, et kuberner soovib määrata linnale suurte volitustega erakorralise finantsjuhi juba sellel nädalal. Detroitist saaks läbi ajaloo üks suuremaid linnu, millele sellise ulatusega kontroll rakenduks. Linnavalitsus aga palub ajapikendust ning väidab, et neile anti liiga vähe aega alates eelmise aasta aprillist, mil eelmine päästeplaan vastu võeti.

USA-s on juba päris palju linnu, millele selline väline rahaasjade korrastaja on määratud, ning tihti tekitavad selle isiku ülisuured volitused poliitilisi tülisid.

 

Allikad: NY Times, Yahoo! News, Infowars, Wikipedia

Vanglaplaneet aastal 2010:

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt