Diskvalifikatsioon võistlustelt jumala tänamise tõttu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. mai 2013 kell 13:11 

Texase osariigis keelati keskkooli teatevõistluse meeskonnal edasipääs riiklikele võistlustele pärast seda, kui esimesena finišijoone ületanud jooksja tegi käeliigutuse, millega tänas jumalat. Diskvalifikatsioon anti seaduse põhjal, mis keelab finišijoone ületamisel igasuguse ülemäära uhkeldava võidu tähistamise.

 

See vastuoluline otsus langetati eelmisel nädalal ja kohaliku kogukonna silmis on tegemist põhiseaduse esimese paranduse rikkumisega – esimene parandus tagab teadupärast inimestele usulise vabaduse.

Kohaliku piirkonna koolide inspektor Robert O’Connor väidab, et tema võim selle otsuse tegemisel oli piiratud: „Ma ei arva, et tema tegu oli tehniliselt võttes väga kohutav, kuid see oli reegli kontekstis siiski rikkumine.“ Tegemist oli meeskonna parima võistlusega sel aastal ning see oleks taganud neile kindla edasiliikumise riiklikele võistlustele. Reegel aga sätestab, et igasugused käelised žestid on pärast finišijoone ületamist keelatud.

 

Pentagon saadaks usku kuulutavad sõdurid kohtu alla

See juhtum on viimane illustreeriv näide selle kohta, kuidas üleriiklikult toimub religioossuse demoniseerimine. Selle aasta aprillis kajastas Fox News juhtumit, kuidas sõjaväeinstruktor lisas klassi ees tehtaval esitlusel religioossete ekstremistide nimekirja kõrvuti Al Qaeda, Hamasi ja Ku Klux Klaniga ka evangeelsed kristlased ja katoliiklased.

Pentagon avaldas hiljuti seisukoha, et oma usku kuulutavad sõdurid saab saata kohtu alla, eriliselt rõhutati seda kristliku usu kuulutamise kohta. Leitakse, et selline regulatsioon piiraks üldist usuväljendust sõjaväes, isegi üks ühele sõprade vahel. Samuti välistaks see kaplani ametikoha, kuna kaplanil ei oleks õigust oma teenistusel öelda mitte midagi sellist, mida võiks tõlgendada oma usu soovitamisena teistele. On aga väga raske ette kujutada ilma sellise sisuta teenistust.

Kas USA on jõudmas tagasi marksismi, võttes omaks Karl Marxi seisukoha, et religioon on oopium massidele?

 

 

Allikad: Infowars, Wfaa, Fox News, Breitbart, Youtube

Foto: gossipy.go

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt