Sõda Põhja-Koreaga on vajalik USA majanduse päästmiseks?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. aprill 2013 kell 10:48koreaTäna teatas Lõuna-Korea uudisteagentuur Yonhap, et Põhja-Korea on toimetanud idarannikule raketi, mille tegevusraadiuseks arvatakse olevat 3000 kilomeetrit või rohkem. Ohu alla on seega sattunud terve Lõuna-Korea, aga ka Jaapan ja USA-le kuuluv Guam.

 

Põhja-Korea sõjavägi teatas ka, et nende ülemjuhatus on heaks kiitnud plaani USA ründamiseks ning hoiatanud, et “ameeriklaste vastutustundetud provokatsioonid purustatakse otsustavalt ja vajadusel ka tuumarelvi kasutades.”

See avaldus tehti pärast seda, kui USA saatis oma strateegilised pommitajad Lõuna-Koreaga korraldavatele õppustele ning teatas püüdurraketikompleksi paigutamisest Guamile.

Soulis asuv korrespondent ütles uudistekanalile RT, et tema arvates on konflikti õhutamine USA huvides, sest see õigustab üha suuremat kohalolekut ja kontrolli, mida on kaugemas plaanis vaja Hiina taltsutamiseks.

Sama arvab ka teine ekspert, Gregory Elich, kelle meelest soovib USA Põhja-Korea kukutada, et rajada oma sõjabaasid otse Hiina piirile. Veel lisab ta, et Ameerika pole kunagi sallinud riike, mis ei rakenda oma majandust võõraste suurkorporatsioonide teenistusse.

Prison Planeti kaastööline Kurt Nimmo läheb oma oletustega veelgi kaugemale ja väidab, et USA soovib algatada sõda, sest see mitte ainult ei erguta tööstust, vaid õigustab kasinamat elu ja ühtekuuluvustunnet, mida on praeguses situatsioonis hädasti vaja elanike rahulikuna hoidmiseks.

 Allikad: RT, BNS, Prison Planet

 

Toimetas Maarja Aljas Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt