Euroopas uputab: laastavad tulvad lähenevad Põhja-Saksamaale

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. juuni 2013 kell 21:20Enam kui nädal aega Kesk-Euroopat laastanud üleujutused lähenesid täna Põhja-Saksamaale, kus sõdurid kaitsetamme kindlustama ruttasid, vahendas BNS.

 

 

Saksi-Anhalti ja Schleswig-Holsteini liidumaades kujutasid suurimat ohtu üle kallaste tõusnud jõed. Mitmel pool Euroopas on üleujutused tekitanud miljardite eurode ulatuses kahjusid ja nõudnud 19 inimelu. Kahe tammi purunemine esmaspäeval leevendas pisut survet teistele Elbe jõe äärsetele kaldakindlustustele, kuid Saksi-Anhalti saadeti umbes 9000 sõdurit, kes kontrollisid tulvatõkete tugevust.

 

 

Schleswig-Holstein on suurimas ohus Lauenburgi linn Hamburgist 40 kilomeetrit kagus, kus Elbe tase peaks neljapäeval haripunkti saavutama. Seal on jõe veetase jõudnud juba 9,56 meetrini, mis on tavalisest kaks korda kõrgem. Lauenburgi vanalinnas katkes elektrivarustus ja umbes 400 elanikku pidid kodudest lahkuma.

Ungaris seevastu hingati kergendunult, sest Doonau veetase jätkas langemist: esmaspäeva õhtuselt 8,81 meetrilt oli see teisipäeva keskpäevaks langenud 8,45 meetrini. Reisipiirangud jäävad Budapestis kehtima ilmselt nädalaks, kuid Ungarit ja Slovakkiat ühendav oluline sild avati taas liiklusele.

 

 

Saksa kantsler Angela Merkel külastas esmaspäeval kolmandat korda katastroofipiirkond ja kiitis vabatahtlike “muljetavaldavat” tööd porise vee tõrjumisel. Majandusminister Philipp Rösler ütles teisipäeval, et valitsus loob tulvades kannatanud elanikele ja ettevõtetele abistamisfondi, mis võtab aluseks 2002. aasta “sajandi rängimate” tulvade järel loodud mudeli.

 

 

 

Vaata uputust Euroopa linnades siit.

Allikad: BNS, Mail Online, BBC News

Tunnusfotod: www.boston.com

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt