Ungari uus infovabaduse seadus suurendab korruptsiooniohtu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. juuni 2013 kell 9:02 

Ungari parlament võttis teisipäeval vastu uue infovabaduse seaduse, mis piirab avalikkuse juurdepääsu riigi valduses olevatele andmetele. Kriitikute sõnul vähendab see läbipaistvust ja suurendab korruptsiooniohtu, vahendab BNS.

 

Uus seadus piirab rahva ligipääsu näiteks sellisele teabele nagu riigi raha kulutamine, et vältida “andmepäringute kuritarvitamist”, mis paneks andmehaldusega tegelevatele riigiasutustele liiga suure koorma, väidab valitsus.

Eelnõu võeti esimest korda vastu mais, kuid president János Áder pani sellele veto. Nüüd oli eelnõu tekstist eemaldatud punkt, mille kohaselt on avalikule teabele ligipääs vaid riigikontrollil ja valitsuse kontrollametil.

Ungari kodanikuõiguste Liit (HCLU) ja korruptsioonivastane ühendus Transparency International ütlesid, et “andmepäringute kuritarvitamist” on halvasti määratletud ning see annab valitsusametnikele voli informatsiooni avaldamise üle meelevaldselt otsustada.

 

Allikad: BNS, Transparency International

Loe lisaks: ERCAS

Foto: praxisconsulting.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt