Saksamaal protestiti kasinusmeetmete vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. juuni 2013 kell 19:30Reedel kogunes üle tuhande inimese Frankfurdis Euroopa Keskpanga (EKP) peahoone ette, et kallavas vihmas euroala riikide kasinuspoliitika vastu meelt avaldada. Meeleavalduse korraldanud kapitalismivastane liikumine Blockupy hindas osalejate arvuks 3000, politsei sõnul oli protestijaid 1200-1500. Täna toimus samas kohas juba märksa suurem protestiaktsioon, sest EKP-l täitub 15. tegutsemisaasta.

 

EKP Eurotoweri hoone Frankfurdi kesklinnas on juba mitu päeva tõketega piiratud, et demonstrandid liiga lähedale ei pääseks. Politsei teatel on kesklinna toodud ka “mitusada” korravalvurit, kes helikopterite ja pipragaasi toel olukorda ohjes hoiavad.

 

Meeleavaldajad protestivad Euroopa Liidu kasinuspoliitika ja eurokriisi lahendusmeetmete vastu, mis on võtnud paljude inimeste töö, seda eriti Kreekas ja Hispaanias. Blokeeriti ka Saksamaa suurimad pangad nagu Deutsche Bank ja prooviti selle tööd häirida. Politseinikud takistasid marsi jõudmist EKP hoone juurde, mis lisas pingeid, sest protesti korraldajate sõnul oli rongkäigu liikumine eelnevalt kooskõlastatud.

 

Täna oli politsei sõnul oli demonstrante umbes 5000, mõndedel hinnagutel aga 7000. Marss algas rahumeelselt, kuid rahvahulgas oli maskidega varjatud salku, kes viskasid politsei poole pudeleid ja suitsupomme. See põhjustas politsei vasturünnaku, kus said viga mitmed meeleavaldajad ja ka politseinikud.

Sarnaseid kasinusvastaseid meeleavaldusi on oodata ka Hispaanias ja Portugalis.

 

Allikad: BNS, Yahoo!

Fotod: Facebook

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt