Hiiglaslikud õhulaevad hakkavad Washingtoni kaitsma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. juuli 2013 kell 14:55Firma Raytheon arendatud JLENS-õhulaevad (Joint Land Attack Cruise Missile Defense Elevated Netted Sensors Project) on osa laiemast raketitõrjesüsteemist, mis võimaldavad õhust jälgida radarite ja sensorite abil väga suurt ala ning teha kindlaks ja võtta sihikule väga erinevaid ohtlikke objekte. Pentagon saadab ilmselt järgmise aasta jooksul kaks heeliumiga täidetud dirižaablit Washingtoni taevasse, kus nad hakkavad kolme kilomeetri kõrguselt valvama ala, mis ulatub igas suunas üle 500 kilomeetri kaugusele.

Õhulaevad on võimelised ilma tankimiseta töös püsima terve kuu ning meeskonda on vaja vaid maapealsetesse juhtimiskeskustesse, mis teeb süsteemi suhteliselt odavaks. Õhulaevad on umbes 70 meetrit pikad ja nende “võimet tungida sügavale vaenlase territooriumile” tullakse esimesena testima USA pealinna elanike keskele. Linlasi palutakse ignoreerida neid mugavaid ja supervõimasaid uusi valvureid.

JLENS-süsteem suudab tuvastada ja kaitsta näiteks tiibrakettide, erinevate õhusõidukite, aga ka maal ja vees sõitvate sõidukite eest. Raytheoni arendatud jälgimissüsteem valmis 2011. aasta lõpus ja tõhus sõiduk suudab jälgida “sadu erinevaid ohte korraga.”

 

Vaata Raytheoni reklaami:

 

 

Allikad: Huffington Post, Defence Systems, RT

Foto: shpepardmedia.com

 

Toimetas Meeli Seermaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt