Ameeriklaste poolehoid droonidele väheneb

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. märts 2013 kell 12:55 

Ameeriklaste suhtumine jälitustegevuseks ning rünnakuteks kasutatavatesse lendavatesse mehitamata lennukitesse ehk droonidesse on muutumas. USA siseselt kasutatakse kaameratega droone jälgimiseks ja turvalisuse tagamiseks, mujal kasutatakse neid sõjategevuseks.

 

Vaid pool aastat tagasi arvasid 44 protsenti küsitletutest, et pooldavad droonide kasutamist politsei poolt. Vastu oli 36 protsenti. Iga kolmas vastaja oli mures droonide kasutuselevõtuga kaasneva privaatsuse vähenemise pärast.

Uue küsitluse kohaselt usub 60 protsenti vastanutest, et droonide abil tehtav kohtuorderita jälgimine oleks nende privaatsusesse tungimine. Lisaks uskus lausa 47 protsenti ameeriklastest, et neil peaks olema õigus loata üle nende maja lendav jälgimisseade alla tulistada.

Suhtumine on muutunud ka mehitamata seadmete poolt läbiviidavatesse inimvastastesse rünnakutesse.

Avaliku arvamuse muutumine nii lühikese aja jooksul on seletatav üha sageneva droonide kasutamisega. Aina rohkem osariike ja linnu töötavad välja seadusi, mis keelaksid droonide kasutamise nende õhuruumis, sest inimesed on hakanud aru saama, millega õigupoolest tegu on ning kui suurt ohtu nad kujutavad senisele elukorraldusele.

 

Allikad: Infowars, Reason

Lisalugemine droonide võimekuse kohta: CNet NEWS, Infowars

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt