Droonid on jätkuvalt tähelepanu keskpunktis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. aprill 2013 kell 9:35Eelmisel nädalal protesteerisid inimesed USA pealinnas Valge Maja ees droonide kasutamise vastu sõjategevuses. Aktsiooni korraldanud grupp soovib, et USA valitsus ei “toimiks nagu tapaüksus, lubades presidendil ja sõjaväejuhtidel luua salajasi tapanimekirju inimestest, kes on atentaatideks välja valitud”.

 

Lisaks häälekale vastuseisule ebainimlikele massimõrvadele välismaal, kasvab pidevalt ka vastuseis droonide kasutamisele USA politseijõudude poolt. Mõned osariigid (Virginia, Idaho) on juba välja töötanud seadused, mis nõuavad droonidega tehtava jälgimise jaoks kohtuordereid ning piiravad muul viisil mehitamata luure võimalusi. Nüüd on ka Florida osariik teatanud põhjalike regulatsioonide vastuvõtmisest. Arutelud droone puudutavate seaduste vastuvõtmisest käivad hetkel umbes 30 osariigis.

Samal ajal, kui üha rohkem inimesi üle maailma võtavad tapadroonide vastu sõna, soovib Aafrika riik Elevandiluurannik ÜRO-lt droonimissiooni alustamist. Praegu on riigis 9500 rahuvalvajat, kuid arvu vähendatakse juulis. Rahuprotsess on aga väga habras ning vaatlejad arvavad, et ÜRO jätkuv kohalolek on vajalik. Esialgu käib jutt vaid luuredroonidest, millega jälgida riigi piire ja raskesti ligipääsetavaid alasid.

 

 

Allikad: RT,  Guardian, InfowarsStop the War Coalition

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt