Jaapani endine siseminister vabandas koroonameetmete pärast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. juuni 2024 kell 17:23Fotomontaaž: thepeoplesvoice.tv / ekraanikuva 

Tänavu mais toimus Jaapanis suur meeleavaldus Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) pandeemialepingu vastu, mille avakõne pidas Jaapani endine sise- ja kommunikatsiooniminister ning praegune esindajatekoja liige Kazuhiro Haraguchi, kes vabandas vaktsineerimissurve pärast, öeldes: “Teil oli õigus, vaktsiinid tapavad miljoneid meie lähedasi.” Tohutu rahvahulga kogunemise eesmärk oli tõsta esile mitu kriitilist “pandeemialepingu” probleemi.

 

Haraguchi alustas oma kõnet plandeemia tõttu lugematute inimeste ja perede leina ja kaotuse käsitlemisega. Ta avaldas kaastunnet ja võttis vastutuse võimulolijate ebaõnnestumiste eest. “Ma vabandan teie kõigi ees. Nii paljud on surnud, aga nii poleks pidanud minema,” ütles ta. Tema sõnad peegeldasid sügavat empaatiat ja kahetsust ennetatavate tragöödiate pärast, mis andis kogu sündmusele sünge, kuid kindlameelse tooni.

 

Ivermektiin ja isiklikud terviseprobleemid

Haraguchi kõne üks põhipunkte oli tema kriitika dr Satoshi Omura väljatöötatud ravimi ivermektiini keelustamise kohta, mis tema arvates võis mängida nn pandeemiaga võitlemisel olulist rolli. Haraguchi seadis kahtluse alla keelu taga olevad motiivid, viidates sellele, et majanduslikud huvid olid rahvatervise ees esikohal. “Miks? Sest see ravim on odav ja segab vaktsiinide müüki,” nentis ta. See avaldus pälvis rahvahulga valju aplausi.

Seejärel jagas Haraguchi sügavalt isiklikku lugu oma terviseprobleemidest. Pärast vaktsiinide saamist tekkis tal raske haigus, täpsemalt kiiresti arenev vähivorm. “Eelmisel aastal polnud mul ei kulme ega juukseid. Kolmest oletatavast vaktsiinist, mille sain, olid kaks peaaegu surmavat partiid,” avaldas ta. See avameelne kirjeldus tema võitlusest vähiga võitis publiku südame. Ta rääkis ka juhtumist, kus tema välimus sai ühel debatil kogu tähelepanu, sest vastane keskendus rohkem tema parukale kui käsitletavatele probleemidele.

Veel avalikustas Haraguchi, et ta ei olnud ainus Jaapani valitsuse liige, kes kannatas vaktsiinide kahjuliku mõju all. Ta mainis, et kolm tema kolleegi said samuti kannatada, nii et mõni sattus isegi haiglasse. “Nende tervis laguneb koost, mõned on haiglaravil. Aga nad ei räägi sellest,” ütles ta, rõhutades laiemat probleemi: avaliku elu tegelaste vastumeelsust või suutmatust oma isiklikke terviseprobleeme avalikult arutada.

 

Üleskutse vaktsineerimispoliitikat avalikult arutada

Haraguchi suhtus eriti kirglikult katsetesse vaigistada neid, kes seavad kahtluse alla praeguse poliitika ja valitsuse tegevuse. Ta mainis ka hiljutist juhtumit, kus tal keelati televisioonis esinemine: “Rääkisin Kanal 3 juhiga ja mu esinemine keelati ära. Nad üritavad meie hääli vaigistada,” nentis ta. Suundumus teisitimõtlejaid tsenseerida tõi esile olulise mure sõnavabaduse pärast. Haraguchi kutsus rahvast üles jääma vankumatuks oma otsusekindluses: “Nad üritavad blokeerida meie vabadust, vastupanu, meie võimu. Kuid me ei kaota kunagi.”

Oma kõne lõpetuseks avaldas Haraguchi üleskutse tegutseda. Ta kutsus inimesi üles olema ühtne valitsuse ja selle küsitavate otsuste vaidlustamisel. “Võime selle valitsuse kukutada,” kuulutas ta, rõhutades muutuste ja vastutuse vajadust. Ta kutsus seadusandjaid üles jätkama võitlust inimeste elude ja vabaduste eest: “Teeme selle teoks,” lõpetas ta.

31. mail 2024 toimunud protest tähistas olulist pöördepunkti plandeemia ohjamise ja tervisepoliitika üleilmses diskursuses. Haraguchi kõne, mis toetus isiklikele läbielamistele ja oli valitsuse poliitika vastu sügavalt kriitiline, kõnetas rahvast muljetavaldavalt.

 

Allikad: aussie17.com, x.com, thepeoplesvoice.tv

 

Tõlkis Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt