Katari uudistevõrgustik käivitab kanali USA-s

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. august 2013 kell 12:41Ühendriikide meediaturule pürgiv uudistevõrk Al-Jazeera käivitab teisipäeval oma kanali USA-s. Ambitsioonikate plaanidega Al-Jazeera kanal jõuab tulevikus enam kui 40 miljoni Ameerika majapidamiseni, laiendades Kataris baseeruva meediakontserni haaret olulisel määral, vahendas BNS.

 

Jõukas uudistevõrk on palganud uudiseid lugema staardiktorite meeskonna, kuid sellest hoolimata on USA tarbijate vastuvõttu raske prognoosida. Telejaama juhatus loodab, et ehkki vaatajaskond võib esialgu olla väike, hakkab Al-Jazeera peagi meediahiidude CNN, MSNBC ja Fox News kõrval suurt mõju avaldama.

Ameerika televaatajateni jõuab uuelt telekanalilt igapäevaselt 14 tundi uudiseid ning dokumentaal- ja vestlussaateid ning värskeid uudiseid edastatakse iga tunni tagant 24 tundi ööpäevas. Kanali peamiseks müügiargumendiks on pikad reportaažid teemadel, mida teised uudisteallikad ei vahenda. Peamiselt keskendutakse USA uudistele, kuid tänu ülemaailmsele võrgustikule on Al-Jazeeral ka oma välisuudised.

“[Ameeriklased] soovivad näha rohkem sõltumatut uudismaterjali ja vähem hinnanguid, see ongi Al-Jazeera eesmärk,” lausus Al-Jazeera America ajutine tegevjuht Ehab Al Shihabi.

Mõnede analüütikute hinnangul võib Al-Jazeeral aga tekkida Ühendriikides enda turustamisega probleeme, kuna Lähis-Idas oli telekanal Al Qaeda ja Osama bin Ladeni läkituste vahendajaks. Paljud USA konservatiivid on endiselt seisukohal, et tegemist on Ameerika-vastase kanaliga.

Kuigi Al-Jazeera juhid on väitnud, et nad on poliitikast sõltumatud, toetavad nad selgelt Moslemivennaskonda ning selle pärast lahkusid kanali juurest eelmisel aastal ka mitmed töötajad. Rikas naftariik Katar on iga aastaga oma mõjuvõimu maailmas üha suurendanud ning hiiglaslik meediavõrgustik on suurepärane võimalus oma häält kuuldavaks teha. USA kanali avamisse on investeeritud tohutuid summasid, mida ilmselt ei loodetagi tagasi teenida, sest raha Kataril jätkub.

Uue kanali edukust ning mõju näitab aeg, kuid võib üsna kindlalt arvata, et uus uudistekanal äratab USA uinunud meediamaastiku taas üles ning toob teravust ja uusi tuuli.

 

 

Allikad: BNS, The Daily Beast

Foto: aljazeera.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt