Louisiana osariigi senat võttis vastu WHO, ÜRO ja WEF-i poliitikat blokeeriva seaduseelnõu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. aprill 2024 kell 16:05USA Louisiana osariigi senat võttis eelmisel nädalal osariigi suveräänsuse ja kohaliku valitsemise seisukohast olulise sammuna vastu senati seaduseelnõu nr 133 – õigusakti, mille eesmärk on oluliselt piirata teatud rahvusvaheliste organisatsioonide mõju ja jurisdiktsiooni osariigis.

 

Selle seaduseelnõu vastuvõtmisega anti üheselt mõista, et Maailma Terviseorganisatsioonil, ÜRO-l ja Maailma Majandusfoorumil ei ole Louisiana osariigis jurisdiktsiooni ega võimu.

 

Otsustav hoiak väljastpoolt tuleva poliitika vastu

Eelnõu võeti vastu ühehäälselt 37 poolthäälega. Ükski senaator ei hääletanud selle vastu.

Vabariiklaste, senaatorite Pressly ja Valarie Hodgesi ning esindaja Edmonstoni toetatud eelnõu on sõnaselgelt suunatud Maailma Terviseorganisatsioonile (WHO), ÜROle (ÜRO) ja Maailma Majandusfoorumile (WEF), piirates nende võimu ja poliitika jõustamist Louisianas.

1. augustil 2024 jõustuv seaduseelnõu näeb ette, et „Maailma Terviseorganisatsioonil, ÜRO-l ja Maailma Majandusfoorumil ei ole Louisiana osariigis jurisdiktsiooni ega võimu. Seadusandlus tähistab otsustavat hoiakut nende rahvusvaheliste organite lubamatu mõju vastu.

Täiendavalt selle ulatust täpsustades kinnitab eelnõu: “Louisiana osariik ei jõusta ega rakenda ühtegi Maailma Terviseorganisatsiooni, ÜRO ja Maailma Majandusfoorumi reeglit, määrust, maksu, tasu ega mis tahes muu asutuse, osakonna, juhatuse, komisjoni, poliitilise allüksuse, riigi, kihelkonna, valla või mõne muu poliitilise valitsusüksuse poliitikat ega mandaati.

 

Julge samm oma suveräänsuse kaitsmisel

See samm käsitleb riigi suveräänsust ja rahvusvaheliste organisatsioonide rolli kohalikus valitsemises.

Pooldajad väidavad, et see eelnõu on vajalik samm Louisiana autonoomia kaitsmiseks ja välispoliitika kehtestamise vältimiseks, mis ei pruugi olla kooskõlas osariigi huvide või väärtustega.

Eelnõu vastuvõtt peegeldab laiemat skeptitsismi suundumust globaalsete institutsioonide suhtes ja kohaliku kontrolli eelistamist avalike asjade üle.

Kui õigusaktid valmistuvad parlamendis hääletamiseks, on kõik pilgud suunatud Louisianale, et näha selle julge seadusandliku sammu praktilisi tagajärgi, kui see eelnõu peaks läbi minema.

Eelnõu on selge deklaratsioon Louisiana kavatsusest kujundada oma kurss, vaba valitud rahvusvaheliste organisatsioonide mõjust.

Selle kehtestamisega rõhutab osariigi seadusandja oma pühendumust säilitada riigi õigused ja valitsemine vabana sellest, mida ta peab põhjendamatuks väliseks sekkumiseks.

Seaduseelnõud täismahus saate lugeda siit.

 

Allikas: jonfleetwood.substack.com

 

Tõlkis Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt