Meeleavaldajad ründasid presidendi lossi Kairos

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. veebruar 2013 kell 11:531. veebruari õhtul lahvatas Kairos, Egiptuse presidendipalee ees tulekahju, kui meeleavaldajad loopisid kakluses julgeolekujõududega Molotovi kokteile ja kive, saades ise vasturünnaku veekahurite ja pisargaasi näol. Kokkupõrkes sai surma üks inimene.

 

Protestijad on vihased muutuste aeglase tempo ja president Mohammed Morsi peale, kes andis hiljuti välja määruse, mis kehtestab 30-päevase liikumiskeelu vägivalla piirkondadesse.

Nädala alguses eirasid valitsusevastased meeleavaldajad Morsi liikumiskeeldu Suessi kanali äärsetes linnades, mis tekitas veelgi küsimusi Lähis-Ida rahvarohkeima riigi stabiilsuse kohta.

 

Egiptust on raputanud vägivallajuhtumid alates eelmisest nädalast, kui täitus kaks aastat 2011. aasta revolutsioonist. Lisaks religioossetele eriarvamustele rõhub rahva meelt president Morsi – levinud on arusaam, et mees pääses võimule tänu valimispettusele. Rahutusi õhutab tagant ka presidendi diktatuurne valitsemisstiil ja see, et sõjaväele antakse aina rohkem võimu.

 

Allikad: Infowars, CNN (+video)

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt