Rahahädas Egiptus kaalus püramiidide väljarentimist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. märts 2013 kell 18:40 

Egiptuse rahandusministeerium saatis kultuuriväärtuste ministrile ettepaneku kaaluda kuulsate monumentide, sealhulgas püramiidide väljarentimist rahvusvahelisele turismifirmale. Selle eesmärgiks oleks kiiresti teenida raha, mis aitaks väljuda finantskriisist.

 

Kuulujutud püramiidide väljarentimisest on internetis ringelnud juba nädalaid, kuid eelmisel kolmapäeval kinnitati ametlikult, et kaalumisel on ettepanek, mis pakuks Giza püramiide, Chephreni sfinksi, Abu Simpeli ja Luxori templeid rahvusvahelisele turismifirmale.

Väidetavalt on Katari valitsus, mis toetas eelmise presidendi Hosni Mubaraki võimult taandumist, näidanud üles huvi ära kasutada järgmise viie aasta jooksul Egiptuse kõige väärtuslikumaid ajaloolisi väärtusi. Sellise tehingu hinnaks on pakutud 200 miljardit dollarit, millest oleks enam kui küll, et ära maksta Egiptuse riigivõlg.

Muinasväärtuste ülemnõukogu sekretär Adel Abdel Sattar, kes kinnitas ettepaneku olemasolu, ei kinnitanud Katari ega ühegi teise Pärsia lahe riigi seotust sellega. Sattar väitis, et oli sellisest ideest üllatunud ja küsis muinasväärtuste ministeeriumilt nõu selle legaalsuse kohta. Peale ministeeriumiga konsulteerimist otsustati rahandusministeeriumi ettepanekust keelduda.

 

Allikad: Infowars, Al Arabiya News, Egypt Independent

 

Toimetas Katrin SuikKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt