Saksamaa võtab EL-i sõjaväebaasidest ümberasustamiseks vastu 25 000 afgaani

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. jaanuar 2022 kell 10:1315 ELi liikmesriiki leppisid detsembri alguses Brüsselis kokku 40 000 Afganistani põgeniku ja migrandi vastuvõtmises. ELi siseasjade volinik Ylva Johansson kommenteeris seda kui muljetavaldavat solidaarsusakti. Suurema osa nendest inimestest, 25 000 afgaani, võtab vastu Saksamaa, teatas uudisteagentuur AFP 10. detsembril.

 

Raporti kohaselt soovib Holland vastu võtta veidi üle 3000 afgaani, Hispaania ja Prantsusmaa umbes 2500 ning teised riigid väiksema arvu. Johansson ütles, et selle sammu eesmärk on aidata kontrollida immigratsiooni ja vältida “ebaregulaarset riiki sisenemist”. Millal inimesed ümber asustatakse, on ebaselge.

ÜRO pagulaste ülemkomissar oli varem palunud ELil võtta viie aasta jooksul vastu 42 500 afgaani. Mõned 27 liikmesriigist on sellest aga keeldunud.

ÜRO pagulasagentuuri (UNHCR) andmetel põgenes pärast Talibani võimuletulekut oma kodudest 85 000 afgaani, kellest suur osa elab ebakindlates tingimustes. ÜRO pagulasvolinik Filippo Grandi kutsus üles Euroopat pooled neist vastu võtma.

40 000 afgaani kuuluvad suuremasse, 60 000 ümberasustatavasse kontingenti, kuid nende hulgas on peale afgaanide ka teisi rahvusi. Pärast USA sõjaväe kaootilist lahkumist augustis 2021 on 24 ELi riiki Afganistanist vastu võtnud juba 28 000 põgenikku.

Eesti valitsus otsustas novembris vastu võtta kokku kuni 20 Eesti vabaühendustega koostööd teinud inimest, kellest 14 jõudsid Eestisse augustis ja septembris, kokku võtab Eesti Afganistanist vastu kuni 30 inimest, öeldakse Eesti Välisministeeriumi kodulehel.

 

Allikas: epochtimes.de

 

Toimetas Sander Soomaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt