Saksa epidemioloog: Põhimõtteliselt on pandeemia möödas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. jaanuar 2022 kell 18:12Allikas ja foto: RT.de

Epidemioloog Friedrich Pürner kutsus Saksamaa RT laupäevaõhtustele uudistele antud intervjuus koroonapandeemiat lõppenuks kuulutama. “Meditsiiniliselt ja epidemioloogiliselt on see möödas,” ütles ta oma avalduses. Samuti on Pürner kutsunud üles tühistama kõik meetmed, et tekiks võimalus luua loomulik nakatumine viiruse suhteliselt kahjutu omikroni tüvega.

 

Laupäevaõhtustes RT.de uudistes rääkis rahvatervise arst ja epidemioloog Friedrich Pürner praeguse pandeemia olukorrast Saksamaal ja Austrias. Ta kritiseeris mõlema riigi päevapoliitikat ning andis teaduslikust vaatenurgast optimistliku hinnangu koroonakriisi edasisele kulgemisele. Pürner kutsus poliitikuid üles kõik meetmed tühistama.

Epidemioloogi hinnangul ei saa kavandatav vaktsineerimisnõue pandeemia lõpetamisele kaasa aidata, sest praegune vaktsiin ei hoia tema sõnul “ei levikut ega haigusi ära”. Samuti sõnas ta, et tõhustusdoos on ebaefektiivne, sest omikron on hoopis teistsugune kui see viirus, mille vastu vaktsiinid loodi. Lisaks on omikron suhteliselt kahjutu. “Me tuleme pandeemiaga toime tavapärasel viisil,” sõnas ta.

Pürner leiab, et praegu on kõige tõhusam meede kõik uuesti avada: “Meil on vaja looduslikku nakatumist, isegi kui te ei taha seda tunnistada ja kui see kõlab hirmutavalt. Aga me vajame looduslikku nakatumist ja täpselt sellise tüvega on see võimalik. Enam ei pea arutlema sulgemiste üle, enam pole vaja koolide sulgemisi, pole vaja maski nõuet, 2G, 2G-plus nõuet jne…”

Pürner vaidles vastu peavoolumeedias domineerivate poliitikute ja viroloogide hinnangule pandeemia jätkumise kohta Saksamaal ja muudele “tõusvatele lainetele”:

“Praegu me isegi ei märkaks pandeemiat, kui me nii ülemäära ei testiks. Põhimõtteliselt on pandeemia möödas. Meditsiiniliselt, epidemioloogiliselt on see möödas, ja see tuleb lihtsalt lõppenuks kuulutada.”

Arst kritiseeris ka kohustuslikku maskinõuet Austrias. Epidemioloogi sõnul on nakatumisoht õues äärmiselt madal ega õigusta kuidagi maski kasutamist. Usk maskidesse on tema sõnul nagu lapselik usk maagiasse.

Dr Friedrich Pürner oli Aichach-Friedbergi tervishoiuosakonna juhataja, kuid pärast Baieri koroonapoliitika kritiseerimist viidi ta 2020. aasta sügisel üle Baieri Riiklikku Terviseinstituuti Oberschleißheimis. 2021. aasta novembris avaldas ta raamatu “Diagnoosiks Paan(ika)deemia: haige tervisesüsteem”. 54-aastane arst on Saksa teadlaste seas üks dissidente “koroonapandeemia” teemal ja on tihti peavoolumeedia karmi kriitika all.

 

Allikas ja foto: RT.de

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt