Šveitsi rahvusringhääling kaotas kohtus koroonameetmete kriitikute halvustamise asjus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. september 2023 kell 10:31Fotokollaaž: Wikimedia Commons / Pixabay

Šveitsi avalik-õiguslik ringhäälinguettevõte Swiss Broadcasting Company (SRG) esitas föderaalkohtule apellatsiooni süüdistuse osas, et kajastas Covid-meetmeid ühekülgselt ja halvustavalt. Kohus otsustas, et ringhäälinguorganisatsioon rikkus arvamuste paljususe kohustust, edastades programmi, mis võrdsustas koroona meetmete kriitikud vägivaldsete kurjategijate ja radikaalidega.

 

SRG edastas 2021. aasta sügisel saadet, milles koroonameetmete kriitikuid kujutati “peamiselt ebaviisakate ja vägivaldsetena”, teatab Neue Züricher Zeitung, See oli ajal, mil vaktsineerimata inimeste ulatusliku sotsiaalse tõrjutuse (2G reegli) üle arutati ägedalt ja võeti meede hiljem seadusega vastu.

Saates süüdistati riigis valitsevas agressiivses meeleolus üksnes koroonameetmete vastaseid. Ka raadio ja televisiooni sõltumatu kaebuste amet (UBI) nägi seda nii ja pidas arvamuste mitmekesisuse nõuet rikutuks. SRG kaebas edasi föderaalkohtusse, kus sai samuti kaotuse.

Föderaalkohus otsustas, et rahvusliku ringhäälingu programm ei olnud tasakaalustatud ja SRG on rikkunud oma seaduslikku kohustust arvamuste paljususe osas. Covidi reeglite vastased peaaegu et ei saanud sõna sekka öelda: “Koroonameetmete vastaseid ei saa siiski nimetada vandenõuteoreetikuteks ja vägivallale kalduvateks inimesteks,” leidis föderaalkohus.

 

Allikas: norberthaering.de

 

Tõlkis Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt