Texase inimesed kardavad, et lastele surutakse peale sotsialismi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. veebruar 2013 kell 8:41USA-s, Texase osariigi koolides kuulub 6. klassi õppekavva sotsialistliku riigilipu kujundamine, mis kriitikute arvates võib lapsi mõjutada sotsialistlikke vaateid pooldama. Kas nähakse tonti põõsas või on tegu tõsise murega?

 

Lipu joonistamise ülesannet sisaldavaid materjale kasutatakse 70% Texase koolidest. Ülesande eesmärgiks on lastele näidata, et kommunistlikud ja sotsialistlikud riigid kasutavad lippudel tihti mitmesuguseid kujundeid. “Milliseid sümboleid kujutaksid sina uue sotsialistliku riigi lipul?” küsitakse ülesande juhendis.

Ülesande vajalikkuses ei kahtle mitte ainult lapsevanemad. Häälekalt on sõna võtnud ka osariigi senaatorid, kelle arvates selline sotsialismi puudutav ülesanne on kohatu kristlikule maailmapildile.

Senaator Larry Taylor tõstis üles küsimuse, kas niimoodi püütakse lapsi mõjutada sääraseid riigikordi heaks kiitma. Mõned senaatorid aga ütlesid, et nad on kuulnud, et seda õppekava kasutatavates koolides räägitakse hea sõnaga islamist ning sellest, et ka mõned poliitikud võivad olla terroristid.

 

USA-s on viimasel ajal tähelepanu kogunud juhtumid, kus laps on visatud koolist välja näiteks mängu eest, milles imiteeriti kätega püstolit või nurka pandud tulirelva joonistamise eest. “USA põhimõtete alustalad on vankuma hakanud – tulirelvi ei või enam isegi joonistada, kuid kommunismi – süsteemi, mis vastutab miljonite inimeste surma eest – propageerimine on tervitatav,” kommenteeris juhtumit kolumnist Mac Slavio.

 

Ühesõnaga, erinevaid USA väljaandeid lugedes jääb mulje, et nii liberaalid, demokraadid kui ka valitsusevastased näevad eelkirjeldatud ülesannetes suurt ohtu USA lastele. Aga kui vaadata kõnealuseid õppematerjale, siis tundub, et nad on suurest mõjutamise kartusest hoopis ise mõjutatud.

Õppematerjalid nimega ESCOPE kujutavad endast tegelikult riiklikule õppekavale lisaks kasutatavaid abimaterjale, mille on välja töötanud õpetajad ja koolidirektorid ise. Programm on loodud selleks, et pakkuda õpilastele lisateadmisi ja parandada õpitulemusi. Seega on päris suur võimalus, et suurt tähelepanu tekitanud ülesanne aitab lihtsalt lastel oma loovust edendada ja rohkem teiste kultuuride kohta teada saada.

 

Allikas: Infowars, Star Telegram, SHTF Plan, ESCOPE koduleht

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt