Hello Kitty mullipüstoliga mänginud tüdruk sai koolikeelu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. jaanuar 2013 kell 10:53Sandy Hooki koolitulistamine on viinud USA haridustöötajad piirini, kus paljud neist ei oska enam laste käitumist adekvaatselt hinnata. Kaks nädalat tagasi mängis Pennsylvanias Mount Carmeli linnas 5-aastane tüdruk eelkoolis seebimullipüstoliga ja tõmbas endale sellega õpetajate pahameele, vahendab Infowars.com.

 

Väidetavalt oli tüdrukutirtsul koolis kaasas roosa püstolikujuline Hello Kitty mullitaja, millega ta nii oma koolikaaslasi kui ka iseennast tabada püüdis. Koolitöötajad nimetasid lapse mängu terrorismiks, pidades tüdruku käitumist “ohuks teistele inimestele”.

Mount Carmeli kooli juhataja Bernard Stellar, kes on seni keeldunud vahejuhtumit ametlikult kommenteerimast, kõrvaldas tüdruku koolitööst esialgu kümneks päevaks, hiljem aga vähendas karistust kahe päeva peale. Otsusele eelnes väikese neiu mitu tundi väldanud ülekuulamine, kuhu perekonna juristi Robin Fickeri sõnul lapsevanemaid ei kutsutud.

“Tegu on rõõmsa ja toreda väikese tüdrukuga,” kommenteeris Ficker. “Ja see juhtum näitab, kui hüsteeriliseks on koolitöötajad muutunud pärast Sandy Hooki. Kuidas saab olla, et last küsitleti ilma vanemate või hooldaja juuresolekuta ja tema käitumine liigitati lõpuks “terrorismiohuks”? 5-aastase käitumine? Mis siin toimub? Kas lapsed ei tohigi enam lapsed olla?”

Robin Ficker lisas, et enne kooliellu naasmist pidi laps läbima psühholoogilise testi ja see juhtum salvestati tema toimikusse. Tüdruku vanemad kaaluvad kooli kohtusse andmist.

Juhtunut kommenteeris ka tüdruku ema: “Minu jaoks on oluline vaid see, mida tunneb minu tütar. Ja tema ütles mulle, et teda ähvardati vanglaga. Selline teadmine võib 5-aastase jaoks väga traumeeriv olla.”

Kuigi see juhtum võib tunduda naeruväärsena, ei ole see ainus taoline. Jaanuari alguses sai ajutise koolikeelu 6-aastane Marylandi poiss, kes matkis kätega püstolit ja ütles samal ajal “Põmm!”. Lugu kajastasid ka USA uudistesaated: saade 1, saade 2

 

Infowarsi artiklit võid lugeda siit.

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt