Türgi hotell sai auhinna meeleavaldajate kaitsmise eest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. veebruar 2014 kell 10:23Tavaliselt saavad rahvusvahelise külalislahkuse auhinna hotellid, kellel on kõige loomingulisem disain, laitmatu teenindus ja kes on pööranud tähelepanu luksuslikele lisanditele nagu näiteks iseäranis kohevad hommikumantlid. Tegemist on hotellinduse valdkonna ühe kõige prestiižseima tunnustusega, mida annavad välja Saksamaal Münchenis PKF hotellieksperdid. Seekord anti hotellile külalislahkuse auhind hoopis teistel alustel.

 

Türgi Divan Hotel pälvis Külalislahkuse Innovatsiooni Auhinna “kodanikusolidaarsuse, vapruse ja külalislahkuse ülesnäitamise eest kriisisituatsioonis” Istanbuli Gezi pargi protestide ajal. Divani hotellideketi Istanbuli hotell, mis asub täpselt Gezi pargis asuva Taksimi väljaku vastas, pakkus varjupaika politsei rünnakute eest pagevatele meeleavaldajatele möödunud aasta varasuvel.

Hotellipersonal astus meeleavaldajaid vastu võttes politseile vastu ning tõkestas nende tee küsimusega kas politseinikel on toa reserveering tehtud. Nagu arvata võis, politseil tuba broneeritud ei olnud ning selle argumendiga suutis personal vähemalt mingi aeg takistada politseil hotelli varjunud inimesi vahistamast.

“Divan Hotels on oma 11 hotelliga küll väike kett, kuid prestiižilt suur. Kocide perekond, kelle ettevõttele hotell kuulub, näitas kui oluline on külalislahkus kriisiolukorras,” tunnustas majutusettevõtet PKF juhataja Michael Widman.

Financial Timesi andmetel tuli otsus meeleavaldajaid varjule võtta hotelli juhtkonnalt, keda toetas ka hotelli emafirma Koc Holding. Ettevõte on Türgi ühele jõukaimale perekonnale, Koc’idele, kuuluv hiigelkontsern, mille alla kuulub 113 tütarettevõtet koos 90 000 töötajaga.

Pärast  Gezi pargi sündmusi on Türgi peaminister Recep Tayyp Erdogan Divan Hoteli korduvalt kritiseerinud uste avamise eest meeleavaldajatele. Erdogan on süüdistanud hotelli “kurjategijate varjamises” ning kogu Koc Holding on saanud peaministri viha ja tagakiusamist tunda. Kord on peaminister püüdnud kontsernile süüd kaela määrida kogu riigi kehva majanduse pärast, küll on saatnud maksuametnikke Koc Holdingi tütarettevõtte 77-sse kontorisse rüüsteretkele. Mõned kuud pärast protestilainet jäi Koc Holding ilma valitsuse tellimusest kuue sõjalaeva ehituseks. Patuoinaks tembeldatud Koc’ide perekond näitlikustab ilmekalt vaenulikku vastasseisu Erdogani valitsuse ja Türgi vana kapitalistliku eliidi vahel.

 

Allikad: QZ, Hurriyet Daily News, Wikipedia.

Foto: Hurriyet Daily News

 

Toimetas Liina Liisveld

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt