USA sunnib Venezuela presidenti lennumarsruuti muutma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. september 2013 kell 9:10USA keeldus andmast Venezuela presidendile Nicolás Madurole luba kasutada Puerto Rico kohal oma õhuruumi lennuks Hiinasse, ütles Venezuela välisminister Elias Jaua neljapäeval. Välisministri sõnade kohaselt pidanuks Maduro lendama Hiinasse reedel. Ta nimetas USA keeldumist “agressiooniks” ja “solvanguks”. “Mõistame Põhja-Ameerika imperialismi järjekordse solvangu valitsuse vastu hukka,” ütles Jaua. Välisministri sõnul ei jäta Maduro oma Hiina-visiiti ära, valitsus otsib uut lennumarsruuti.

 

President Maduro süüdistas Ühendriike ka selles, et see oli osa järgmisel nädalal New Yorki ÜRO peaassambleele sõitva Venezuela delegatsiooni viisata jätnud. “Kas me tahame minna turistidena? Te olete kohustatud andma viisad kogu delegatsioonile,” pahandas Maduro Ameerika Ühendriikidega. Samuti lisas ta, et USA ei ole ole ÜRO omanik ning et ÜRO peaks New Yorgist ära kolima.

Venezuela ja USA suhted on aastaid olnud pinevad ja nad kutsusid 2010. aastal oma suursaadikud teineteise juurest ära.

Venezuelaga hästi läbi saava Boliivia president Evo Morales arvas, et üheksast Ladia- ja Kesk-Ameerika riigist koosnev ALBA liit peaks kaaluma hoopis tulevase ÜRO peaassamblee boikoteerimist. USA sundis Moralese lennuki maanduma, kui kahtlustati, et Venezuela presidendi lennuki pardal võib olla vilepuhuja Edward Snowden.

 

 

 

Allikad: BNS, RT

Foto: scamp.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt