Asepresident Nicolas Maduro: Chavezi vähi taga oli USA

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. märts 2013 kell 14:16 

Tunde enne seda, kui Venezuela president Hugo Chavez 5. märtsil avalikult surnuks kuulutati, süüdistas asepresident Nicolas Maduro riigipea haiguses riigi vaenlasi ja eriti USA-d. Chavezi väidetavat tapmist hakkab uurima spetsiaalne komisjon.

 

Rahvale suunatud pöördumises ütles Maduro, et presidendi tervis oli juba pikka aega rünnaku all. Ta tõmbas paralleele ka Palestiina liidri Yasser Arafati haigestumise ja surmaga 2004. aastal, mida paljud pidasid Iisraeli agentide toime pandud mürgitamiseks.

Maduro lubas, et spetsiaalne uurimiskomisjon selgitab välja, kuidas sai 58-aastane Chavez vähi, mida ei suutnud taltsutada ei kuudepikkune kemoteraapia, kiiritusravi ega neli operatsiooni.

USA muidugi eitab oma seotust Chavezi surmaga, kuid diplomaatiline olukord kahe riigi vahel on silmnähtavalt pingestunud. Venezuela teatas kahe USA õhuväe atašee väljasaatmisest seoses nende väidetava spionaaži ning riigi õõnestamisega.

 

Chavez väitis järjekindlalt, et on nii sise- kui välisriiklike tapmiskatsete sihtmärk. Lisaks arvas ta, et USA oli mitmete Ladina-Ameerika juhtide haiguste taga – nimelt haigestusid eri riikide juhid samaaegselt vähki.

Allikad: World News, Infowars, HeritageReuters

Vaata ka: ERR

 

Kahtlustest Chavezi surmaaja ja -koha kohta Postimehes.

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt