Uudiseid Rootsist: politseinik nõuab Facebookis palka juurde

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. märts 2014 kell 19:555Kas rahvas ikka teab, et Rootsi politseinikud saavad madalat palka?

Sellise küsimusega astus avalikkuse ette üks Lääne-Rootsi politseinik, tekitades elevust sotsiaalmeedias. Nimelt avas politseinik Facebookis saidi, kus tuuakse esile, et lisaks meditsiiniõdedele ja õpetajatele on ka politseinike palgad madalad. Postituse teinud politseiniku kuupalk on 21 300 Rootsi krooni (2400 eurot) ja oma kampaanias nõuab ta lisa 25 000 Rootsi krooni (2819 eurot) aasta kohta ehk  kuuspalgale lisaks 4000 Rootsi krooni ehk 451 eurot.

Allikas: The Local

 

Rootsi valitsus tegi tudengite toetuste osas kannapöörde

Rootsi valitsus tegi tudengite toetuste vähendamise plaaniga kriitika alla sattudes kannapöörde. Nüüd otsitakse säästuplaani tekkinud augule katet maksude tõstmisest ja juttu on olnud nii alkoholi kui ka autodega seotud maksudest.

Allikas: The Local

 Stockholmis on turuhallibuum

Stockholmlased on hakanud taas soosima turuhallides toidukaupade ostmist ehk aina trendikamaks on saamas n-ö üle leti värske kraami ostmine. Kõige selgemalt on asjakohast trendi näha pagaritoodete, kala, juustu ja liha puhul.

Allikas: Dagens Nyheter

 

Foto: 500px.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.