Uudiseid Rootsist: narkokaubanduses aina enam käibel Bitcoinid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. veebruar 2014 kell 15:329544726Narkokaubanduses kasutatakse Bitcoine

Bitcoinidega tasumist on Rootsis hakatud aina suuremas mahus kasutama narkootikumidega kauplemisel, eelmisel aastal avastati juba kuus sellist juhtumit. Põhiliseks argumendiks, millega politsei arengut murelikult kommenteerib, on virtuaalvääringu kasutajate isiku tuvastamise komplitseeritus.

Allikas: Dagens Nyheter

 

Rootsi olümpiaedu üle juubeldavad ka sponsorid

Kuigi sponsorite otsest olümpiaedust tulenevat kasu ja tulu on raske ümber arvutada klientideks ja käibeks, on sportlasi toetanud sponsorid väga õnnelikud. Suurimad Sotši läinud koondislaste toetajad on näiteks meilegi tuttav Nordea, energiahiid Vattenfall ja sporditotalisaatorifirma ATG.

Allikas: Svenska Dagbladet

 

7 Kärrtorpi kangelast“ said süüdimõistva kohtuotsuse
Detsembri keskel Stockholmis Kärrtorpis rassismivastast meeleavaldust rünnanutest said esimesed seitse kinnipeetut süüdimõistva kohtuotsuse. Tegemist on vägivallatsejatega vanusevahemikus 15–29 aastat, kellest kolmel oli juba eelnev kinnipidamisregister. Kokku vahistati “sõjatsoonis“, nagu seda Rootsi meedia kutsus, 30 äärmuslast.

Allikas: Dagens Nyheter

 

Foto: Scanpix

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt