Uudiseid Rootsist: elanike arvu kasvatavad immigrandid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. märts 2014 kell 15:42Rootsi elanike arvu kasvatavad immigrandid

Rootsi saavutas eelmisel aastal viimase 70 aasta suurima hüppe elanikkonna arvukuses, mis juhtus peamiselt tänu ligi 120 000-le riiki saabunud immigrandile – nimelt kasvas elanike arv 2013. aastal 2012. aastaga võrreldes 0,93%. Kokku 115 845 peamiselt Süüriast ja Somaaliast pärit immigrandi saabumine ühe aasta jooksul on samuti Rootsi jaoks kõigi aegade rekord.

Allikas: The Local

 

Rootsi eksport languses

Majandusraskused ei jää kaugeks ka Rootsile. Eelmisel aastal langes eksport 2012. aastaga võrreldes 7%. Väga suur langus tabas rootslasi Ühendkuningriigi suunas: eksport langes 21%.

Allikas: The Local

 

Stockholmis muutub autovarguste profiil

Stockholmis varastatakse küll viimasel ajal vähem autosid, kuid seevastu eelistavad vargad nüüd varasemast märgatavalt kallimat saaki ehk siis statistikas autovargustega tekitatava kahju kogusumma tegelikult kasvab. Seda mõjutab omakorda seik, et jäljetult kaduma minevate autode osakaal on kasvanud viimase seitsme aastaga 8%-lt juba koguni viiendikuni.

Konkurentsitult eelistatud on Volvo, järgnevad SAAB ja Volkswagen ning esiviisiku lõpetavad Audi ja Ford. Senisest kallimate autode eelistamise taga on kindel äriplaan: turg varastatu realiseerimiseks on Rootsi piiride taga, kuhu kaup kiirelt liigub kas terve autona või juppideks lahti võetuna.

Allikas: Dagens Nyheter

 

Foto: Reuters / Scanpix

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt