Vandenõuteoreetikutel jälle õigus! Saksamaal tuleb normidele mittevastav küttekolle kodust eemaldada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. november 2022 kell 16:22Foto: Pixabay / Pexels

Ahju või kaminat kasutavad leibkonnad võivad saada šoki – uue määruse kohaselt peavad Saksamaal majapidamised oma ahju ja kamina kodust eemaldama, vahendab KA-Insider. Rohepöörde pettuse ettekäändel on esimesed ohvrid juba pidanud oma kodusest kütteseadmest loobuma, kui see ei vasta normidele.

 

Ahjude omanikud peavad olema ettevaatlikud

Riiklik immissioonikontrolli seadus (immissioon on saasteainete sisaldus õhus saasteallikate lähedal) on läbi teinud muudatuse, mis tähendab nüüd, et paljud inimesed peavad oma armastatud ahju või kamina majapidamisest välja viskama. Praegusel ajal aga loodavad paljud tsentraalse kütte asemel oma vanale heale puupliidile.

 

Piirväärtusi tuleb järgida

Puuküttega ahjud peavad vastama piirväärtusele – nii ütleb peagi Saksamaal kehtima hakkav uus seadus. Siis ei tohi ületada piirnorme 0,15 grammi tolmu kuupmeetri kohta ja nelja grammi vingugaasi kuupmeetri kohta.

Enne 1995. aastat toodetud ahjude määrus kehtib 2020. aasta lõpust. Kõik, kes paigaldasid oma ahju aastatel 1995–2010, peavad alates 2025. aastast kohaldame küttekolde uuele määrusele.

 

On oht, et neid piirmäärasid ei järgita

Kui uusi piirväärtusi ei ole võimalik täita, võib  oma koldele vastava filtri paigaldada. Kui seda ei tehta, tuleb ahi sootuks eemaldada. Kuna praegune energiakriis avaldab inimeste toimetulekule laialdast mõju, on määrus praeguseks peatatud.

Siiski on osa Saksamaa piirkondi usinamad määrust kohe täitmisele lubama. Ainult Baieri ja Alam-Saksimaa on praegu seadused ootele pannud. Uudiste kohaselt pidi Hessenis üke pere oma puupliidi kasutuse lõpetama, sest see pärineb 1983. aastast.

Allikas: karlsruhe-insider.de

 

Tõlkis Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt