Telegrami uudised (41/22): Rohepöörde takistusrada ja Pfizeri põrumine europarlamendis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. oktoober 2022 kell 17:12Fotokollaaž: Canva.com

Teie ees on Telegramile silma jäänud uudised 2022. aasta 41. nädalast ehk ajavahemikust 10.-16. oktoober. Rohepöörde teele satub aina enam komistuskivisid.

 

Alustuseks vaatame, mis kirjutati mujal ja siis, mis Telegram.ee-s:

 

1

https://objektiiv.ee/saksamaa-havitab-ligi-800-miljonit-maski/

Objektiiv.ee vahendas Der Spiegeli uudist sellest, et Saksa riik soetas pandeemia ajal eelmise tervishoiuministri Jens Spahni juhtimisel miljardeid maske, millest 800 miljonit tuleb n-ö aegumise tõttu juba ära hävitada. Kuidas läheb see käik kokku riigi rangete CO2 kvoodi eesmärkidega, ei ole kommenteeritud.

https://www.err.ee/1608754402/poola-kaotas-noudeid-kutte-kvaliteedile

ERR aga kajastas, et samal ajal on Poola valitsus pannud pausile õhukvaliteedi reeglid, lubades kodanikel talvel sooja saamiseks kivisütt ja kasvõi prügi, peaasi, et kõigil oleks soe.

 

2

Ka Eestis oli rohepööre möödunud nädalal võtmeteemaks.

https://www.telegram.ee/eesti/galerii-vabaduse-valjakul-avaldas-paartuhat-inimest-meelt-korgete-energiahindade-vastu

Vabaduse väljakul avaldas paartuhat inimest meelt kõrgete energiahindade vastu

16. oktoobril kogunes Vabaduse väljakule paartuhat inimest (mitte paarsada+, nagu kirjutas ERR), et protestida kõrgete energiahindade vastu. Meelavaldusel esitati valitsusele nõudmine hakata inimestele ja ettevõtetele müüma elektrit omahinnaga, millest on välja võetud CO2 tasu.

Samuti nõuti inflatsiooni ohjeldamiseks elektri-, gaasi-, diisli-, bensiini- ja muude kütteõlide aktsiisi ning käibemaksu langetamist. Meeleavalduse korraldasid Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Euroopa Parlamendi ID fraktsioon.

 

3

https://www.telegram.ee/eesti/11-katusorganisatsiooni-eestile-voetud-kliimaeesmargid-maksavad-tuhandeid-tookohti-kus-on-riigi-plaan

Eestile võetud kliimaeesmärgid maksavad tuhandeid töökohti, kus on riigi plaan?

Eesti võttis Euroopa Liidu kliimaeesmärkide täitmiseks endale kohustuse, mis toob kaasa ligi 14 000 töökoha kadumise ja vähemalt 80 miljonit eurot väiksema maksulaekumise.

11 ettevõtete ja töötajate katusorganisatsioonid saatsid valitsusele pöördumise, oodates ministrite selgitusi ja konkreetset tegevuskava mõjudega toimetulekuks.

Organisatsioonid märkisid lõpetuseks, et võetud kohustuse täitmine hoopis suurendab pikas perspektiivis Eestis maakasutusest ja metsandusest süsiniku atmosfääri paiskamist.

 

4

https://www.telegram.ee/nwo/meile-kuulub-teadus-ja-maailm-peaks-seda-teadma-uro-esindaja-wef-i-desinformatsiooni-teemalisel-arutelul

ÜRO esindaja teatas WEF-i desinformatsiooni-teemalisel arutelul: “Meile kuulub teadus ja maailm peaks seda teadma”

“Meile kuulub teadus ja me arvame, et maailm peaks seda teadma, ja platvormid ise tunnetavad seda ka,” teatas ÜRO globaalse kommunikatsiooni osakonna juhataja Melissa Fleming. “Tegime koostööd Google’iga. Näiteks kui otsite Google’is infot otsisõnaga “kliimamuutused”, näete oma otsingu ülaosas kõikvõimalikke ÜRO-ga seotud ressursse,” selgitas ta.

 

Ja jätkame nn pandeemia teemadel.

5

https://www.telegram.ee/eesti/oiguskantsler-ei-hakka-uurima-eestis-toime-pandud-inimsusevastaseid-kuritegusid

Õiguskantsler ei hakka uurima Eestis toime pandud inimsusevastaseid kuritegusid

Mäletatavasti tehti märtsis 2022 õiguskantsler Ülle Madisele avaldus alustamaks uurimist Eestis toime pandud inimsusevastaste kuritegude suhtes seoses koroonapettusega, mille tagajärjel on lisaks majanduslikule ja vaimsele kahjule Maarjamaal viimasel kahel aastal (nii 2021 kui ka 2022) surnud ca 3000 inimest üle keskmise (kokku 6000). Kahjuks ei saanud õiguskantslerile avalduse koostanud Revo Jaansoo poole aasta jooksul Ülle Madiselt mitte mingit vastukaja. Seega koostas Telegram ise õiguskantslerile selgitustaotluse ja vastusest selgub, et õiguskantslerile ei ole antud väärteo- ja kriminaalmenetluse läbiviimise pädevust. Lühidalt öeldes on seadused tehtud ringkaitse ja käsi-peseb-kätt-stiilis, mis ei anna õiguskantslerile mitte mingit võimu ning koroonaterroristid saavad seega vabalt edasi tegutseda.

Telegram sai kantsleri büroolt ka vastuse, mille võiks kokku võtta nii, et Õiguskantslerile ei ole antud väärteo- ja kriminaalmenetluse läbiviimise pädevust. Sestap ei saa õiguskantsler algatada süüteo tunnuste ilmnemisel väärteo- ega kriminaalmenetlust.

 

6

https://www.telegram.ee/maailm/selle-jaoks-puudub-mehhanism-who-ei-suuda-covid-19-pandeemiat-lopetada

WHO ei suuda “Covid-19 pandeemiat” lõpetada

Kuna üha rohkem riike naaseb järk-järgult tagasi “normaalsusesse”, ei saa Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) nn Covid-19 pandeemia lõppu välja kuulutada. MIks? Sest selleks pole “mehhanismi”.

Just sellise jabura vabanduse saatis organisatsioon Venemaa uudisteagentuurile TASS.

“Me saame sellele [pandeemiale] üheskoos lõpu teha, kuid ainult siis, kui kõik riigid, tootjad, kogukonnad ja üksikisikud sellest võimalusest kinni haaravad,” ütles WHO uudisteagentuurile. Seejuures tähendab “tootja” tõenäoliselt eksperimentaalse Covidi vaktsiini tootjaid, kes ei ole huvitatud selle “pandeemia” lõpetamisest.

 

7

https://www.telegram.ee/maailm/ulestunnistus-pfizer-ei-testinud-enne-turustamist-oma-vaktsiini-moju-covid-19-levikule

Ülestunnistus: Pfizer ei testinud enne turustamist oma vaktsiini mõju Covid-19 levikule

Hollandi parlamendiliikmel Rob Roosil õnnestus 10. oktoobril 2022 Euroopa Parlamendis toimunud kuulamisel saada Pfizeri tipptöötaja tunnistama, et vaktsiinitootja ei teinud enne vaktsiini turuletoomist mitte mingit testimist selles osas, kas vaktsiin aitab vältida viiruse edasikandumist. Parlamendi liige Rob Roos kutsub kõiki inimesi üles seda infot jagama: “Väide, et sa teed seda kellegi teise jaoks, oli algusest pealei vale – koroonapassi ainus eesmärk oli sundvaktsineerimine.”

 

8

https://www.telegram.ee/maailm/video-skandaal-euroopa-parlamendi-liikmed-nouavad-ursula-von-der-leyeni-tagasiastumist

Pfizeri ülestunnistusest sündis skandaal: Euroopa Parlamendi liikmed nõuavad Ursula von der Leyeni tagasiastumist

Mitmed EL poliitikud eri poliitilistest fraktsioonidest ja riikidest, kes uurivad koroonapettust, nõuavad Pfizeri ja EL presidendi Ursula von der Leyeni vahelise ilmselge korruptiivse sideme tõttu viimase tagasiastumist.

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast.

Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Toimetasid Mariann Joonas ja Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt