Võrukael Berlusconile mõisteti kaheaastane poliitikakeeld

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. oktoober 2013 kell 14:52Itaalia apellatsioonikohus mõistis laupäevasel istungil maksupettuses süüdi mõistetud 76-aastasele miljardärist ekspeaminister Silvio Berlusconile kaheaastase riigiametis töötamise keelu, teatas Itaalia ajakirjandus. Samas ei saa olla kindel, et keeld kindlasti jõustub, sest Berlusconi on teada-tuntud pahandustest pääseja.

 

Berlusconil on võimalus kohtuotsus edasi kaevata ning enne jõustumist peab otsuse heaks kiitma ka Itaalia senat, seni on endine peaminister veel Itaalia parlamendi liige.

Ülemkohus lükkas 1. augustil tagasi Berlusconi teise ja viimase kaebuse maksupettust puudutavas kohtuasjas ning kinnitas tema süüdimõistva otsuse, kuid saatis otsustamise riigiametis töötamise keelu üle teisele kohtule.

Itaalia seaduste kohaselt ei saa isik kuuluda parlamenti, kui talle on mõistetud enam kui kahe aasta pikkune vanglakaristus. Miljardärist ekspeaministrile esialgu määratud nelja-aastane vanglakaristus lühendati ühele aastale ning pööratakse vastavalt amnestiaseadusele Berlusconi kõrge vanuse tõttu kas aastas koduarestiks või ühiskasulikuks tööks.

Maffiasidemetega Berlusconi nühib kohtupinki seoses mitme kaasusega: lisaks maksupettusele süüdistatakse teda muu hulgas ka alaealiselt intiimteenuste ostmises.

 

Allikad ja lisalugemist: BNS, Reuters, ANSA

Foto: politicalscrapbook.net

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt