Itaalia ajaleht: Berlusconi plaanis Gaddafi mõrva

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. juuni 2013 kell 22:02Itaalia ekspeaminister Silvio Berlusconi pidas plaani lasta riigi julgeolekuteenistustel mõrvata Liibüa diktaator Muammar Gaddafi, kirjutas ajaleht Il Fatto Quotidiano täna, vahendas BNS.

 

“Silvio Berlusconi esitas keset Liibüa kriisi salateenistusele üsna ebatavalise küsimuse: “Kas te suudaksite Gaddafi kõrvaldada?”,” kirjutas vasakpoolne päevaleht julgeolekuteenistustele lähedasele diplomaatilisele allikale tuginedes. “Paistab, et see oli Berlusconist üsna naiivne katse piinliku olukorra lahendamiseks,” kirjutas leht.

Gaddafi külastas Itaaliat mitu korda ja ööbis ikka Liibüa Rooma saatkonna aeda püstitatud beduiinitelgis, kus kohtusid kohalikud noored ja liibüa kaunitarid. Mõned väidavad isegi, et just temalt pärineb väljend ‘bunga bunga”, millega hiljem hakati tähistama Berlusconi erootilisi pidusid.

Il Fatto kirjutab endisele kaitseministrile Ignazio La Russale viidates, et suhted Gaddafiga hakkasid miljardärist peaministrile piinlikkust valmistama, kui Liibüas puhkes 2011. aastal ülestõus tema endise sõbra vastu. “Ta kindlasti ei rääkinud mulle sellest, aga see on võimalik. Berlusconile tegi muret võimalus sattuda raskustesse sellepärast, et teda võidakse pidada Liibüa liidrile liiga lähedaseks,” rääkis La Russa.

Berlusconi kaaskond kiirustas lehe väiteid kummutama. “Ajalehe niinimetatud rekonstruktsioon on üdini vale, uskumatu, absurdne ja vastuvõetamatu. Kuidas saavad nad väita, et Berlusconi võis kas või mõelda niisuguse põlastusväärse teo sooritamisest?” ütles meediamagnaadi kõneisik Paolo Bonaiuti.

Itaalia Liibüa koloniaalvõimuna alates 1911. aastast Teise maailmasõjani oli Gaddafi režiimi lähedane liitlane ja majanduspartner. 2008. aastal allkirjastasid Berlusconi ja Gaddafi sõprusleppe.

Berlusconit sarjati kõvasti tema ilmse vastumeelsuse pärast Gaddafi 2011. aastal hukka mõista ja riigis puhkenud verevalamise lõpetamisele kaasa aidata.

 

Allikad: BNS, International Business Times, The Independent

Foto: www.navecorsara.it

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt