Mida arvavad Eesti poliitikud Berlusconi ütlemistest?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. märts 2013 kell 11:06BerlusconiGET

Äsja esitati riigikogule kriminaalmenetluse seadustiku muutmise eelnõu, mis aitaks julge pealehakkamise korral lihtsamalt tegeleda kuritegevusega, sealhulgas ka altkäemaksuga. Kõige legendaarsem mees poliitikas, kes on seotud altkäemaksu-skandaalidega, on kahtlemata Itaalia ekspeaminister Silvio Berlusconi. Telegram uuris tuntud Eesti poliitikutelt, mida arvavad nemad Berlusconi ütlusest, et ilma altkäemaksuta ei ole võimalik globaalsel tasandil äri teha ehk siis pistise andmine ei ole kuritegu.

 

 

Peaminister Andrus Ansip tänas küsimuse eest ja kommenteeris, et Eestis on nii pistise kui ka altkäemaksu andmine, võtmine ja vahendamine ebaseaduslik. Eraldi Berlusconi teemal ta sõna ei võtnud.

 

Riigikogu liige Tarmo Leinatamm leidis, et Berlusconi väljaütlemise taga on selgelt lõunaeuroopalik arusaam. “Olen olnud hästi tihedalt seotud Kreekaga ja kuigi nad seda välja ei ütle, siis nende mentaliteet ongi selline. Itaalias, Kreekas, Türgis ja muidugi ka araabia maades on see loomulik tegevus,” sõnas Leinatamm ja lisas, et ta ei imesta põrmugi, et Berlusconi sellise avaldusega esines. “Meie jaoks on see muidugi arusaamatu, aga kui me paneme selle konteksti, siis teisi lauseid ei olegi ju oodata. Seega, see mind ei üllatanud. Euroopa jaguneb pistise küsimustes kaheks, kahjuks,” ütles ta lõpetuseks.

 

Europarlamendi saadik Vilja Savisaar-Toomasti arvates on altkäemaks igal juhul kuritegu. “No Berlusconi on Berlusconi, tema üle ei ole mõtet üldse pikalt heietada. Aga hämmastav on see, et ta suutis jälle mingite lubadustega panna inimesi enda poolt hääletama. Ma ei tea, kuidas inimesed nii naiivsed on, aga populism on alati poliitikas peale läinud ja tema on ju puhas populist.”

 

Saatsime küsimuse ka Eesti Vabariigi Presidendile, kuid tema eelistas vastata vaikusega.

 

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt