Washingtoni osariik plaanib jalgratturid maksustada CO2 maksuga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. märts 2013 kell 13:13SF_Bike_Pollution

Washingtoni osariigi seaduseandjad on välja haudunud nutika plaani, kuidas saada juurde raha teede korrashoiuks – nimelt plaanitakse kehtestada jalgratturitele CO2 maks, mis tooks osariigi kaukasse kümne aastaga juurde 9,8 miljardit dollarit.

 

Transpordikomisjoni välja pakutud idee järgi tuleks osariigis kehtestada 25-dollarine maks igaühele, kes ostab jalgratta, mis maksab rohkem kui 500 dollarit. Maksutulud aga läheksid teede korrashoiuks.

Washingtoni osariigi rahvasaadik, transpordikomitee respublikaanist liige Ed Orcutt esitab uue maksu toetuseks üsna pöörase argumendi. Nimelt väidab rahvaesindaja oma kirjas ühele jalgrattapoele, et CO2, mida ratturid sõidu ajal välja hingavad, on üks arvestatavaid põhjusi, mis toetab jalgrattamaksu kehtestamist.

„Kuna CO2 puhul on tegu kasvuhoonegaasi ja reostusainega, reostavad jalgratturid sõidu ajal õhku,“ kirjutas Orcutt. Rahvasaadik arvab, et seetõttu peaksid ratturid maksma jalgrattamaksu ja aitama niimoodi kaasa keskkonna parandamisele ja teede korrashoiule.

Wa_CO2_bike_tax

Allikad: Activist Post, KGW News 1, KGW News 2 

Toimetas Õnne Puhk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.