Vaesus päästab planeedi?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. veebruar 2013 kell 16:55Majandusteadlane David Rosnick avaldas hiljuti Washingtonis asuva majanduspoliitika ja -uuringute keskuse (Center for Economic Policy and Research – CEPR) juures läbi viidud uurimuse, milles ta väidab, et vähem töötamine päästab planeedi globaalsest soojenemisest, soovitades ameeriklastel kasutusele võtta “euroopalikuma” töögraafiku.

 

Vähem töötunde toob loomulikult kaasa veerandi võrra vähenenud sissetulekud ning rohkem vaba aega, mis tähendab, et inimesed ei saa enam nii palju tarbida ega pea nii arvukalt puhkusereise planeerima. Vähenenud tarbimine ja reisimine omakorda kahandab kasvuhoonegaaside emissiooni.

 

Rosnicki teooria tooks tegelikkuses kaasa vaesusesse langemise ja palju kannatusi. Üle 100 miljoni täiskohaga töötava ameeriklase teenib praegu alla 40 000 dollari aastas, üle 70 miljoni inimese aastapalgaks on vaid 25 000 dollarit. Ja nendelt summadelt võetakse veel maha riiklikud ja föderaalmaksud, sotsiaalmaks, ravikindlustus ja paljud muud maksud. Teisisõnu elavad miljonid ameeriklased juba vaesusepiiril ning ei saaks endale lubada Rosnicki “vahetust” – see tähendab rohkem vaba aega veerandi võrra vähenenud sissetuleku vastu. Selle asemel elavad nad ühest palgast teiseni, olles vaid ühe sammu kaugusel täielikult sotsiaalabist sõltumisest ja supiköögi järjekorras seismisest.

 

Ilmselt ei muudaks selline praktika mitte midagi väidetavalt inimese põhjustatud kliimasoojenemise osas. Viimased uuringud on täielikult ümber lükanud teooria, et sellist kliima soojenemist nagu praegu ei ole varem kunagi esinenud ning me liigume inimeste tekitatud kliimakatastroofi poole.

Uuringut finantseeris majanduspoliitika ja -uuringute keskuse kaudu George Sorose ja Fordi fond.

 

Allikad: Infowars, US News

Ameeriklased elavad vaesusepiiril: Business Insider, MyBudget360

 

Inimtekkeline kliimasoojenemine on müüt: News Busters, The Register, Eesti Ekspress

 

 

Toimetas Katrin SuikKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt