Briti peavoolumeedia kirjutas UFO-juhtumist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. jaanuar 2014 kell 22:0013. juulil 2013 leidis Londoni Heathrow lennujaama lähedal aset üks huvitav UFO-juhtum, mis jõudis pärast ametliku raporti avalikustamist ka Briti peavoolumeediasse. Lennujaama lähistel lennanud piloodi sõnul märkas ta tol päeval kokpiti aknast “hõbedast sigari või ragbipalli laadset“ UFO-t, mis seisis lennukist paari meetri kaugusel.

 

“Piloot taipas, et UFO ja lennuk on kokkupõrketrajektooril ilma reageerimisajata. Tema esmaseks reaktsiooniks oli põigata paremale ja üritada teavitada esimest ohvitseri – rääkimiseks polnud aega. Kapten eeldas kokkupõrget tundmatu õhusõidukiga,“ kirjutati juhtumi ametlikus kokkuvõttes.

Kohe pärast manöövrit kontrollis piloot lennuki instrumente ja teatas juhtunust õhuliikluse kontrollile, kuid UFO-st polnud enam jälgegi. Meteoroloogiliste õhupallide ja muude lennumasinate kohalolu alas välistati UK Airprox Boardi uurimuses.

Raportis jõuti järeldusele, et “objekti jälgi või objekti nähtavale ilmumise põhjust pole võimalik tuvastada”. Juhtumis osales A320 Airbus lennuk, mis asus lennujaamast 30 km läänes, Berkshire’i maakonnas. Ent avalikustatud raport ei maini, millise lennufirma lennukiga oli tegu, samuti ei ole kirjas piloodi nime.

UFO-ekspert David Clarke ütles, et lennunduse asjatundjad on ühel nõul selles, et juhtunut peaks põhjalikumalt uurima, lisades, et ilmselgelt oli seal midagi ebatavalist. Samas kommenteeris lennunduskonsultant Chris Yates, et kuigi selliste juhtumite puhul räägitakse algul UFO-st, leitakse hiljem asjale mingi muu selgitus.

Varem võis UFO-juhtumitest Inglismaal teatada kaitseministeeriumile, aga nemad sulgesid oma UFO-liini 2009. aasta detsembris. Nüüdseks on tsiviillennunduse amet (CAA) aga võtnud vastu otsuse, et nad hakkavad UFO-teateid ise uurima, kuna need objektid võivad olla lennuliiklusele ohtlikud.

 

 

Allikad: Metro, Telegraph

Foto: Biso, Wikimedia Commons

 

Toimetas Marlen Laanep

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt