Mis on tundmatu maaväline objekt The Black Knight?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. veebruar 2014 kell 21:30Maaväline satelliit The Black Knight ehk Must Rüütel on inimestes tekitanud huvi juba aastakümneid. Tegemist on ilmselt ühe (kuri)kuulsama meie planeedi orbiidil tiirleva kosmoseobjektiga. Mõned usuvad, et satelliit pärineb eelnevatest tsivilisatsioonidest ning levinud on ka arvamus, et tegemist on tulnukate õhulaevaga. Samas ei saa ka eitada, et õigus võib olla neilgi, kes selgitavad objekti ajalugu kui üksteisest eraldiseisvate sündmuste jada, mis kuidagigi maaväliste jõududega seotud ei ole.

 

See tehiskaaslane on äratanud suurt meediahuvi juba 1950-ndatest alates, olles üheks kõige rohkem kõneainet tekitanud Maa orbiidil tiirlevatest objektidest.  Aastal 1899 avastas Nikola Tesla elektroonilise signaali, mille ta uskus tulevat kosmosest. Signaali püüdsid 1920-ndatel kinni ka amatööridest raadioentusiastid ning 1930. aastatest alates on astronoomid üle maailma teatanud kummalistest raadiosignaalidest, mis oletatavasti pärinevad samuti Mustalt Rüütlilt. Ei saa eitada, et kosmosest tulevaid signaale tõesti püüdsid nii Tesla kui ka teisedki raadioentusiastid ja teadlased, kuid mõningate arvamuste kohaselt ei olnud signaalidel vähimatki seost Musta Rüütliga.

Satelliiti pildistati 3. septembril 1960 Long Islandilt, umbes seitse kuud pärast seda, kui see esmakordselt radarile ilmus. 1963. aastal märkas satelliiti ka kosmosesse minev astronaut. Esialgu arvati, et tegemist on NSVL-i luuresatelliidiga, hiljem selgus aga, et tegemist ei ole ei Vene ega USA projektiga, sest kumbki neist riikidest tol hetkel polaarorbiidini ei küündinud. USA nimetas satelliidi Mustaks Rüütliks ning moodustati spetsiaalne komitee salapärase objekti kohta info kogumiseks.

1998. aastal tegi kosmosesüstik Endeavor oma esimese reisi rahvusvahelisse kosmosejaama. Pardal olnud astronautidel õnnestus kummalisest objektist palju pilte teha ning need avalikustati ka NASA veebilehel. Kummalisel kombel fotod kadusid üsna pea ning ilmusid uuesti, juures selgitused, et pildil olevate objektide näol on tegemist kosmoseprügi tükkidega. NASA selgitus objekti kohta on aastate jooksul mitmeid kordi muutunud. Üheks võimalikuks selgituseks on, et astronautide pildistatud objekti näol oli tegemist termotekiga, mis ühel astronautidest kosmosesüstikust väljumise ajal ära lendas. Tõenäolisemalt on ese aga kosmosesütiku jupp, mis 60-ndatel orbiidile tiirlema jäi. Omavahel tegelikult seostumatud asjad muutusid rahvasuus ühtseks muljetavaldavaks linnalegendiks ning lugu Mustast Rüütlist elab edasi vaatamata katsetest fenomeni seletada.

Toome teieni ühe versiooni Musta Rüütli ajaloost. Kuni tänaseni on enamik ametlikust informatsioonist selle müstilise objekti kohta salastatud, avalikkuse eest peidus või segane. Kes ja mis eesmärgiga saatis selle satelliidi polaarorbiidile? Millega on üldse tegu?

 

 

 

Allikad: Ancient Code, Memolition, Skeptoid

Foto: eol.jsc.nasa.gov

 

Toimetas Hendrik Mere

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt