Läti kuumad uudised 29. aprill – 12. mai

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. mai 2013 kell 8:58 

Lätis jaguneb ühiskond võitjateks ja luuseriteks majanduse, mitte etnilisuse alusel

Ajalehe Телеграф peatoimetaja Andrei Švedov väitis teleintervjuus, et Lätis ei ole viies kolonn ühiskonnas tekkinud mitte etnilisuse, vaid majandusliku toimetuleku alusel. Seega ei ole ühiskonnas kaotajate poolel mitte ainult etnilised venelased, vaid ka lätlased ehk kõik need vaesunud, kellele majanduskriis eriti rängalt mõjus. Link.

 

Läti rahvaarvule ennustatakse rekordkiiret kahanemist

Bloomberg Businessweek väidab USA Population Reference Bureau andmete alusel, et Läti on kuuendal kohal elanike arvu languse osas.  2050. aastaks oodatakse 2010. aasta elanike arvuga võrreldes 19,8% suurust langust. Lätist on selles küsimuses „ees“ Jaapan, Ukraina, Gruusia, Bulgaaria ja Bosnia Hertsegoviina. Leedu rahvaarvu langustempo on 10,7% ja Eestil 8,4%. Link.

 

Šaakalid võivad jõuda ka Lätti

Läti zooloogid veel niipea Lääne-Eestis leitud šaakaleid Lätti kolimas ei näe, kuid ei välista samas šaakalite Lätti jõudmise protsessi võimalikkust. Siiski peavad nad tõenäolisemaks rännet loomade lähima loomuliku eluareaali ehk Ukraina suunast. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt