Läti ei taha saada uueks Küproseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. märts 2013 kell 9:07 

Euroalasse pürgiv Läti kinnitas reedel, et ei taha saada uueks Küproseks, kui rikkad venelased otsivad oma rahale uut kohta, kui Küpros selleks enam ei kõlba, vahendas BNS.

 

Väited, nagu võiks Lätist saada Küpros number kaks, ei pea paika, ütles Läti finants- ja kapitalituru komisjoni (FKTK) juht Krištaps Zakulis. FKTK jälgib mitteresidentide rahavoogusid Lätti ja on palunud pankadel hoolega silma peal hoida oma klientidel ja finantsvarade kvaliteedil.

Kui Küprose pangad taasavatakse, peetakse just Lätit võimalikuks sihtkohaks, kuhu sealt Vene klientide raha võib liikuda. Ametlikel andmetel kuuluvad Läti pankade 12 miljardist lati suurustest hoiustest pooled mitteresidentidele ja eelmisel aastal on see kasvanud 20 protsenti. Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) andmetel 90 protsenti sellest on pärit Venemaalt ja teistest SRÜ riikidest. IMF ja Euroopa Komisjon on Lätit hoiatanud mitteresidentide liiga kõrge hoiusetaseme pärast.

Kui Läti 1. jaanuaril 2014 eurotsooniga liitub, saab temast tsooni 18. riik pärast Eesti liitumist 2011. aastal, ütles Läti peaminister Valdis Dombrovskis veebruaris.

 

Allikad: BNS, Bloomberg

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt