Läti kaitsepolitsei: Venemaa kasutab oma eesmärkideks vene noori

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. mai 2013 kell 8:58 

Venemaa kasutab oma kaasmaalaste poliitika raames aktiivselt Lätis elavaid venekeelseid noori, kes tulevikus võimule tulles võiksid Vene huve teenida, leidis Läti Kaitsepolitsei 2012. aasta raportis. Raporti kohaselt on kaasmaalaste poliitika üks keskseid punkte koostöö eri riikides elavate vene keelt kõnelevate noortega. Moskva kasutab selliseid organisatsioone nagu Rossotrudnitšestvo ja Russki Mir (Vene maailm) Läti venelaste, eriti kooliõpilaste ja tudengitega sidemete tihendamiseks, vahendab BNS.

 

Kaks aktivisti, kes algatasid hiljuti referendumi vene keele teiseks riigikeeleks muutmise üle, tegelevad nüüd Balti Rahvusvahelises Akadeemias noorte värbamise ja koolitamisega, valmistades ette venemeelseid avalikke ja poliitilisi ühendusi.

Venemaa kasutab erinevaid vahendeid, et noori oma poliitikasse kaasata, pakkudes neile näiteks tasuta õpinguid Venemaal. Vene suvelaagrite programmi kuuluvad mõnikord Vene sõjaväe demonstratsioonid, samuti ideoloogilised loengud, mis noortele ajupesu teevad, hoiatas raport.

Läti Kaitsepolitsei sõnul on kaasmaalaste poliitika üks eesmärke tagada, et välismaal tegutsevatel noorteorganisatsioonidel oleksid samad eesmärgid nagu Vene noorteühendustel. Organisatsioonidest peaksid sirguma andekad noored, kellest võivad nende kodumaadel tulevikus saada poliitilised juhid ja kes teeniksid võimupositsioonil Vene huve.

 

Allikas: BNS

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt