Soome kuumad uudised 29. aprill – 12. mai

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. mai 2013 kell 15:20finland

Soome restorane süüdistatakse ebaseaduslikus tasuta töös

Soomes on ametnikud hakanud restorane eesotsas oma ala tippudega vahele võtma lepingutes määratlemata ja seega tasuta ületundide ja õhtuse lisatööga, kuna selline lahendus ei olevat kooskõlas tööseadusandlusega. Restoranirahvas aga väidab vastu, et selle valdkonna töö juurde käib ka teatav tasumata jääv panus ning vajadusel aetakse kogunenud ületundide ja õhtuse lisatöö eest tasumine korda mingi ühekordse lisatasuga. Link.

 

Jeemenis röövitud soomlaste vabastamine tekitas küsimusi

Väidetavalt vabanesid soomlased tänu Omaani vahendustööle ja Soome riigi makstud lunarahale, kuigi viimast üritatakse Soomes ametlikult eitada. Näiteks olevat inimröövi ohvriteks langenuid eelnevalt korduvalt hoiatatud Jeemenisse reisimise eest, kusjuures Soome välisministeerium on kehtestanud oma riigi kodanikele selge ja karmi soovituse sinna mitte reisida.

Eelolevat arvesse võttes on hakatud küsima, kas riik ikka peab ise teadlikult riski võtnud kodanike eest maksumaksja raha välja käima ja kui käib, kas siis ei peaks väljalunastatud selle ka pärast tagasi maksma ? Link.

 Helsingi kesklinna kerkib vaateratas

Helsingi kesklinna Katajanokka sadamapoolsesse serva (endise Nordic Jet Line’i terminali kohale) antakse peagi tõenäoliselt luba suure vaateratta ehitamiseks. Liechtensteini firma United International Leisure AG plaanib ehitada Helsingisse 40 meetri kõrguse ja 30 suletud gondliga ratta. Link.

 

Soome mökkimüügis valitseb jääaeg

Kui euroliitu minnes oli üks soomlasi kohutanud hirme see, et välismaalased ostavad ära põhjanaabrite suvilad ja rannakrundid, siis nüüd ollakse pigem nõutud, miks suvilad enam müügiks ei lähe. Isegi venelased ei ole hakanud Venemaa piirist kaugemalt eriti suvilaid ostma ning venelaste seas on klientuur keskklassistunud, millega on kaasnenud ka langus nende makstavate hindade osas.

Eelmisel aastal langes suvekodude müük 10%, tänavunegi aasta ei anna lootust paremaks. Olukorda mõjutavad ka hiline kevad ja kõrge hinnatase, mis kohati paistab püsivat viimase suhteliselt eduka müügiaasta ehk 2011. aasta tasemel. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt