Europarlamendi liige Nigel Farage: Herman Van Rompuy, kes te olete?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. veebruar 2013 kell 12:22nigel-farage4

26. veebruaril külastas Eestit Euroopa Liidu ülemnõukogu eesistuja Herman Van Rompuy, kes jagas kiidusõnu Eesti heale taastumisele majanduskriisist. Van Rompuyd peetakse võimekaks meheks, kes võiks viia Euroopa Liidu parema tulevikuni, aga mitte kõik ei ole seda meelt. Julgete sõnavõttude poolest tuntud Euroopa Parlamendi liige Nigel Farage on nii mõnigi kord Rompuy kallal keelt teritanud.

 

Näiteks 2010. aasta veebruaris peetud Euroopa Ülemnõukogu mitteametlikul kohtumisel ütles Suurbritannia Iseseisvuspartei juht ning Vaba ja Demokraatliku Euroopa fraktsiooni kaasesimees Nigel Farage, et Herman Van Rompuy näol on tegu täiesti mõttetu inimesega.

 

Toome teieni Farage’i sõnavõtu.

“Euroopa president – see kauaoodatud päev on käes. Meile öeldi, et kui meil oleks president, saaks temast maailmapoliitika suurkuju – isik, kes on viiesaja miljoni inimese poliitiline juht; isik, kes esindab maailmaareenil meid kõiki; isik, kelle töö on nii tähtis, et loomulikult makstakse talle rohkem kui president Obamale. Nojah, ma kardan, et me saime hoopis teie,” sõnas Farage kõiki jahmatama panevalt ja lisas: “Andke andeks, aga pärast teie ennist peetud kõnet… Ma ei taha olla ebaviisakas, aga teate, tegelikult on teil märja kaltsu sarm ja vähetähtsa pangaametniku välimus.”

(Protestihüüded)

“Küsimus, mille ma tahan esitada ja mille me kõik esitame, on järgmine: Kes te olete? Mina polnud teist kunagi kuulnud! Keegi Euroopas polnud teist kunagi kuulnud! Soovin küsida teilt, lugupeetud eesistuja: kes teie poolt hääletas!?”

(Valjud protestihüüded)

“Ja milliste vahenditega – ma tean, et demokraatia ei ole teiesuguste seas populaarne – on Euroopa inimestel võimalik teist lahti saada? Kas see on Euroopa demokraatia? Mulle tundub siiski, et te olete pädev, suutlik ja ohtlik, ning mul ei ole kahtlustki, et te kavatsete saada Euroopa demokraatia ja Euroopa rahvusriikide vaikseks tapjaks. Te paistate jälestavat juba ainuüksi mõtet rahvusriikide olemasolust. Vahest tuleneb see sellest, et olete pärit Belgiast, mis mõistagi ei olegi mingi eriline riik.”

(Vastuhüüded)

“Kuid pärast teie juhikohale asumist oleme näinud, kuidas Kreekast on saanud kõigest protektoraat. Lugupeetud härra, teil ei ole üldse mingit õigust selles ametis olla ning ma võin kindlalt öelda, et räägin Briti rahva enamuse nimel, kui ütlen, et me ei tunne teid, me ei taha teid ja mida kiiremini teid pensionile saadetakse, seda parem,” lõpetas Farage oma sõnavõtu.

 

Vaata 5 minutit kestvat Nigel Farage’i kõnet ja teiste kõnelejate vastuväiteid siit. (eestikeelsete subtiitritega).

Allikas: Vabamõtleja 

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt