Hiiglasliku pentagrammi saladus lahenes

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. august 2013 kell 19:48Kui enamus Nõukogude Liidus üleskasvanud inimesi teab väga hästi, kui populaarne oli selles riigis viisnurga sümbol, siis välismaalastes tekitas suurt kummastust satelliitfotodelt paistev hiiglaslik pentagramm, mis asub eraldatud kohas Kasahstanis. Google’i kaardirakenduses näha olev ringis asuv viisnurk tekitas alguses blogijate ja foorumlaste ning hiljem ka peavoolumeedias korraliku sensatsiooni ja arutelu, kuid nüüdseks on välja selgitatud, millega tegelikult tegu oli.

 

Esimest korda juba 2009. aastal kõmu tekitanud pentagramm asub järve ääres 2o kilomeetri kaugusel Lisakovskist ja on 365-meetrise diameetriga. Tegu on üksildase paigaga ning see sütitas paljude inimeste kujutlusvõime, kes sidusid paiga kohe satanismi ning rituaalidega. Skeptikute arvates oli tegemist mahajäetud raketibaasiga, milletaolisi leidub siiani mitmel pool maailmas. Nende arvates olid haarad ja nende ümber kulgev ringtee vajalikud rakettide varustamiseks. See ei seletanud aga, miks kasvasid arvatavate sõiduteede ääres puud, tänu millele kujund ikka veel hästi silma paistab.

Piirkonnale spetsialiseerunud arheoloog Emma Usmanova lõpetas aga põnevuse, teatades, et tegemist oli pargiga, mis rajati lastelaagri jaoks (ilmselt pioneerilaager – toim.). Miskipärast ei võetud paika aga kunagi kasutusele, kuid istutatud puid ja rajatud teid ei hakanud keegi hävitama. Nii võibki siiani pentagrammi satelliidipiltidelt leida.

On ka neid, keda pakutud seletus ei rahulda ning kes peavad Kasahstani satanistide väljavalitud paigaks.

 

Allikad: NBC News, Infowars.com, Radio Free Europe

Foto: maps.google.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt