Püramiid Area 51 lähedal

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. juuli 2013 kell 19:41Sellest ajast, kui satelliitfotod laiemale avalikkusele kasutatavaks said, on inimesed Maal asuvat põhjalikult uurinud. Välja on tulnud mitmeid huvitavaid objekte ning pinnavorme. Üks leid, mis köitis paljude meeli juba aastaid tagasi, on püramiid, mis asub Nevadas, üsna lähedal kurikuulsale 51. alale (Area 51).

 

Nevada poolkõrbes on suur ala, mis on USA sõjaväe kontrolli all ning kus on tegeletud juba pikka aega relvade väljatöötamise, nende tundmaõppimise ja katsetamisega. 51. ala on tuntud eelkõige selle poolest, et juba üle poole sajandi on väidetud, et just seal käib tulnukate allakukkunud õhulaevade uurimine. Lisaks on ilmunud avalikkuse ette videoid võimalikest õhulaevakatsetustest, kusjuures aluste liikumine eirab praegu teada olevaid füüsikaseadusi. Kuid 51. ala ümber laiub väga suur ala, mida on kasutatud aktiivselt relvakatsetusteks, muu hulgas ka aatompommide testimiseks ning seepärast on loomulik, et satelliidifotodel näha olev püramiid on tekitanud huvilistes väga palju elevust.

 

Lugu püramiidist salajasel sõjaväealal kerkib üles iga paari aasta tagant ning seda on peetud nii salajaseks relvaks, energiaallikaks, õhulaevade dokkimispaigaks kui radariks. Kuid püramiid on paraku ka üks lihtsamaid ehitusvorme, ning on võimalik, et tegemist on vaid kaitsevalli või kokkuvarisemiskindla rajatisega piirkonnas, kus suurtest plahvatustest tekkisid pidevalt lööklained ja kerged maavärinad. Allolev pilt ilmselt näitab palju elevust tekitanud püramiidi teise nurga alt, muutes selle üsna harilikuks objektiks. Wikipedia andmetel on tegemist 4. alal asuva suurte lõhkeainete eksperimentaalkeskusega (Big Explosives Experimental Facility).

 

Kuid Google’i kaardirakenduse abil on polügooni põnev uurida ning lisaks Kuud meenutavale pinnasele (kus mõnede teooriate järgi käis ka ajalooliste kaadrite filmimine esimesest “kuulkäigust”) ja sügavatele kraatritele võib leida ka ilmselt plahvatuste mõju hindamiseks joonistatud hiiglasliku märklaua.

 

Kui selle püramiidi näol oleks tõepoolest tegemist salastatud objektiga, oleks see ilmselt kustutatud ka satelliidifotodelt. Kuid teistest küljest – inimesed on tuntud selle poolest, et ei märka kunagi asju, mis meil otse nina all on.

 

 

Allikad: UFO-blogger, Wikipedia, Rense

Fotod: maps.google.com, commons.wikipedia.org

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt