Rootslane: Olof Palme mõrv oli politsei vandenõu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. jaanuar 2013 kell 11:37Foto: By Ministry of the Presidency. Government of Spain, Attribution, Wikimedia Commons

Delfi kirjutas esmaspäeval rootslasest, kes väitis pühapäeval, et peaminister Olof Palme mõrv oli politsei vandenõu ning ta lükkas 1985. aastal tagasi politsei ettepaneku ise Palme maha lasta.

 

“Ma tean, et Palme mahalaskmine oli politsei vandenõu. Ma ei ütle, et ma arvan seda, ma tean seda. Mul paluti mõrv ise toime panna,” ütles relvaeksperdist mees ajalehele Aftonbladet, vahendab The Local.

Mees, keda ajaleht nimetab Johaniks, väitis, et ettepanek mõrv toime panna tehti talle väidetavalt 1985. aasta detsembri keskel Stockholmis, kui Johan sõi koos paremäärmuslike vaadete poolest tuntud kõrgetasemelise politseiametnikuga õhtust.

Enne detailidesse laskumist olevat ametnik ähvardava hääletooniga öelnud, et Johan peab lubama selle kohta vaikida. „Ma lubasin. Siis küsis ta, kas ma tahan Palme maha lasta. Ma püüdsin kogu asja välja naerda, öeldes: „Te teate väga hästi, et ma ei saa seda teha, relva järgi viiksid jäljed otse minuni.“ Mu sõber vastas, et loomulikult ei oleks see minu relv, mida kasutataks.“

Kriminoloog Leif G. W. Persson ütles ajalehele, et sellised ülestunnistused pole midagi väärt. Nimelt on Palme mõrva üles tunnistanud vähemalt 130 inimest.

Loe täispikka artiklit Delfist.

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt