Konspiratsiooniteooriad, mis osutusid tõeks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. veebruar 2013 kell 9:36



Shh

On hulk selliseid jutte, mida peetakse “konspiratsiooniteooriateks” ning inimesi, kes neist räägivad, hulludeks fanaatikuteks, kes ühiskonna arvates vajavad haiglaravi. Tihti aga juhtub nii, et lood, mida keegi ei uskunud, osutuvad 100% tõeseks ehk konspiratsiooniks.

 

  • Teooria: arstid ei ravi meid, vaid ootavad, kuni me sureme, et lahangul meie keha uurida

Tuskegee süüfilise-eksperiment

Aastatel 1932–1972 viidi läbi kurikuulus eksperiment 400 süüfilisega nakatunud mustanahalise USA kodaniku peal. Uuringusse valiti meelega lihtsad, vaesed harimatud inimesed, enamik neist ei olnud oma haigusest isegi teadlikud. Neile lubati tasuta ravi, kuid anti vaid aspiriini. Katse eesmärk oli jälgida süüfilise kulgu musta rassi esindajatel ning uuringuobjektide lahkamine teadusliku info kogumise eesmärgil pärast nende surma.

28 inimest surid otseselt süüfilise tagajärjel ning 100 inimest haiguse komplikatsioonide tõttu. Oma haigusest mitteteadlikud patsiendid nakatasid 40 naist ning 19 last sündis seda haigust kandes. President Bill Clinton tunnistas 1997. aastal avalikult sellise eksperimendi toimumist ning vabandas kaheksa ellujäänu ees.

Lisainfo.

 



  • Teooria: USA valitsus paneb toime “terroriakte” oma territooriumil lihtsalt selleks, et oleks vabandus rünnata teist maad

Operatsioon Northwoods

1997. aastal avaldati 1500 lehekülje pikkune dokument “Operatsioon Northwoods”. 1960-ndatel valmistus USA sõjaks Kuubaga ja selleks oli vajalik avalikkuse toetust. Kaitsesekretär pakkus välja plaani, mille pealkirjaks oli “USA sõjalise sekkumise õigustus Kuubas”. Selle alusel planeeriti hulk erinevaid provokatsioone, nagu näiteks terrorirünnakud, mille käigus õhatakse militaarbaase; tulekahjude korraldamine; lennuki kaaperdamine; Kuuba vägede “maabumine” USA pinnal ning isegi terve laevatäie kuubalaste põhjalaskmine.

CIA korraldatavad valerünnakud pidid olema nii võimsad, et Ameerika kodanikud tunneks ennast ohustatuna Fidel Castro poolt ning valitsusel oleks ettekääne astuda sõtta. Plaani ei viidud täide, sest president J. F. Kennedy ei kiitnud seda heaks. Seekord ei läinud õnneks…

Lisainfo. 

 

  • Teooria: kõik keerleb nafta ümber…

Nayirah’ tunnistus

1990. aasta augustis leidis aset konflikt Iraagi ja Kuveidi vahel, peamiselt oli küsimus naftaväljades, kuna Saddam Hussein süüdistas Kuveiti nende ressursside varguses. 10. oktoobril andis Nayirah’-nimeline tüdruk inimõiguste kongressi ees tunnistuse, milles kirjeldas Iraagi sõdurite ebainimlikke kuritegusid. Ta kirjeldas enam kui 300 beebi tapmist haiglas. Naise dramaatiline kõne puudutas vaatajaid ning tõi kaasa toetuse USA sekkumisele olukorda, mis vallandas Lahesõja.

Kui sõjakära oli vaibunud, hakati Nayirah’d lähemalt uurima ning tuli välja, et see tüdruk oli tegelikult Kuveidi saadiku šeik Saud Nasser Al-Saud Al-Sabah’i tütar. Ta oli läbinud Hill&Knowltoni firmas põhjaliku näitlemiskoolituse, mille eest Kuveidi kuninglik pere sõlmis 11,9 miljoni dollari suuruse lepingu. Ülesanne oli lihtne – tuli veenda avalikkust USA sõjalise sekkumise vajalikkuses Iraagis. Nayirah valetas ja seekord see toimis…

Lisainfo.

 

  • Teooria: natsiteadlane saab endale pärast sõda töö USA-s

Operatsioon “Kirjaklamber”

Teise maailmasõja lõpul, kui Kolmanda Reichi saatus oli ilmselge, leidis Ameerika eriteenistus, et oleks kahju, kui hulk teadmiste ja kogemustega inimesi kaotaks oma elu või läheks üle Nõukogude Liidu teadlaste hulka. Selle asemel võiks nad ju teenida hoopis USA huvisid.

Operatsiooni “Kirjaklamber” nime all smugeldati USA-sse grupp andekaid teadlasi natside raketitööstusest, meditsiini ja keemiarelvade osakondadest. Tuntuimad nimed nende hulgas olid Wernher Von Braun (SS-mees, kuulsa V-2 raketi looja), Kurt Blome (bioloogilistele relvadele spetsialiseerunud arst, kes katsetas oma avastusi Auschwitzi vangide peal) ja Hubertus Strughold (“kosmosemeditsiini isa”, kes uuris ekstreemse külma mõju inimese kehale Dachau vangilaagris). Kokku leidis uue kodu Ameerikas ligi 700 Saksa “teadlast”.

Lisainfo.

 

  • Teooria: valitsus kontrollib sinu mõistust

MK-Ultra

Paljudes konspiratsiooniteooriates on fragmente “Suure Venna” ideest, kes kasutab erinevaid meetodeid, et avalikkuse ajusid loputada. Tuleb välja, et CIA mängis inimeste mõistusega juba pool sajandit tagasi. 1960-ndatel tuli tänu NY Timesi reporterile päevavalgele MK-Ultra projekt, mille eesmärk oli uurida, kuidas saab inimese mõistust kontrollida kindlate kemikaalide, alateadvusele suunatud sõnumite, elektriimpulsside ning psühhoaktiivsete ainete abil.

Projekt koosnes mitmest alaprojektist, nagu näiteks MK-Search, mis keskendus ideaalse tõeseerumi otsingutele, mida saaks Vene spioonide peal kasutada. Prostituutide, vangide ja vaimselt haigete inimeste peal katsetati ka LSD praktilisi kasutusvõimalusi, tihti ilma nende nõusolekuta või isegi nende teadmata. Kui informatsioon MK-Ultra kohta jõudis avalikkuseni, mõisteti see avalikult hukka ning projekt suleti formaalselt. On öeldud, et see kurikuulus projekt oli üks tegur hipiliikumise tekkes.

Lisainfo.

 

 

 

Allikad: Rise Earth, Truth Theory

 

 

Toimetas Katrin Suik

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt