Avaldatud uurimus pooldab töötamist elu lõpuni

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. mai 2013 kell 15:38Hiljuti viis Londonis baseeruv IEA läbi uuringu, milles leiti, et pensionile jäämine kahjustab oluliselt nii vaimset kui ka füüsilist tervist ning inimesed peaksid oma heaolu huvides töötama pikemalt, vahendab ERR-i teadusportaal. See toetab riikide üldist suunda pensioniea tõstmiseks.

 

Töös võrreldi pensionile jäänud inimesi nendega, kes pensioniea saabudes otsustasid töötamist jätkata. Näidati, et pikemaajaline tegutsemine aitab elada tervemat elu. Kohe pärast kojujäämist esines küll väike paranemine tervislikes näitajates, kuid sellele järgnes oluline pikemaajaline langus.

Pensionile jäämine suurendas kliinilise depressiooni teket 40%, füüsiliste haiguste tõenäosus oli aga 60% kõrgem. Mõju meestele ja naistele oli sarnane ning haigestumise tõenäosus suurenes paralleelselt pensionil oldud ajaga. Uuringut tutvustades ütlesid läbiviijad, et: “Pikemalt töötamine ei ole enam vaid majanduslik vajadus, vaid see aitab inimestel tervemat elu elada.”

Uuringu selline tõlgendamine sobib üldise plaaniga väga hästi kokku ja seepärast ei tee ilmselt keegi edasisi uuringuid, mis otsiks surmani töö rabamisele alternatiive ehk kuidas vanu inimesi ka pärast palgatöö lõppemist aktiivse ja ärksana hoida.

 

Allikad: ERR, BBC

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt