Gruusiast leitud kolju ühendab ürginimesed üheks liigiks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. oktoober 2013 kell 9:08Gruusia, Šveitsi, Iisraeli ja Ameerika teadlased on välja selgutanud, et nii on olnud ka kauges minevikus ja mitu seni erinevateks inimliikideks peetud iidset inimrühma olid tegelikult ühe ja selle sama liigi erisuguse kehakujuga vormid, vahendab ERR-i teadusuudiste portaal.

 

Teadlaste rühm analüüsis Gruusiast Dmanisi koopast leitud umbes 1,8 miljoni aasta vanust koljut. David Lordkipanidze Gruusiast asuvast Tbilisi rahvusmuuseumist ja ta kolleegid kirjutavad ajakirjas Science, et sellel tervikuna säilinud koljul on korraga mitmeid iseärasusi, mis arvati varem olevat eri inimliikide, nagu Homo habilise, Homo rudolphensise ja Homo erectuse tunnused.

Samast Dmanisi koopast on päevavalgele tulnud veel neli umbes samast ajajärgust pärit erinevat koljut ning need kõik on üksteisest üsnagi erinevad. Lordkipanidze ja kaasautorid väidavad aga, et need erinevused ei ole tegelikult suuremad, kui on erinevused viie erineva juhuslikult valitud tänapäevase inimese vahel või ka näiteks viie tänapäevase šimpansi vahel.

Seega väidavad nad, et tegelikult peaks ehk paari miljoni aasta eest Aafrikast väljarännanud ürginimesi käsitlema üheainsa liigina.

 

Allikas: ERR Teadus

Originaaluuring: Science

Loe ka: EurekAlert!

Foto: Gruusia rahvusmuuseum

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt